Kako bi vaše voće i povrće ostalo svježe važno ga je pravilno pohraniti, piše msn.com.
Prvo što trebate zapamtiti je da je preporučena temperatura hladnjaka 4°C ili niže, kako bi se smanjio rizik mogućih bakterija.
Kada kupite zelenilo, važno je da se riješite sve nepotrebne vode. Povrće kao što je salata, špinat ili kelj ne smije biti vlažno jer od njega nastaje plijesan. Kako biste se riješili tog problema, omotajte svoje povrće u papirnate ručnike kako bi oni upili sav višak vode.
Ako vam se mlijeko pokvari i pokiseli nakon samo nekoliko dana, vaš hladnjak kriv je za to. Dokazano je da su neki dijelovi hladnjaka hladniji nego ostali. Tako je stražnji dio hladnjaka hladniji nego vrata ili početak police pa tamo pohranite mlijeko, a i jaja.
Kako biste spriječili nastanak plijesni na vašem siru, uzvadite ga iz originalnog, plastičnog pakiranja i zamotajte u komad papira za pečenje. Redovito mijenjajte papir i sir će vam ostati svjež.
Ako ne potrošite cijelu bocu rajčice u jednom kuhanju, kako bi spriječili da se pokvari, naspite umjerenu količinu ulja na vrh. Kada ćete ponovno zatrebati rajčicu, samo izlijte ulje i gotovo, prenosi Večernji.hr.
Kako bi vaše voće ostalo svježe, pogotovo bobičasto voće, trebali biste ga oprati smjesom bijelog octa i vode. Samo ga dobro operete tom smjesom, isprete vodom te pustite da se dobro posuši, zatim ga stavite u frižider i ostat će svježe duže.
(www.jabuka.tv)
Prvi Sajam knjiga u Münchenu u Njemačkoj održat će se 23. i 24. svibnja 2025.…
Teška prometna nesreća dogodila se u noći s četvrtka na petak oko 1:30 sati na…
HKK Široki u subotu 24. svibnja od 19:30 sati u dvorani Pecara igra odlučujuću utakmicu…
[gallery ids="759494,759492,759493"] Radovi na sanaciji oštećenja na jednoj od najvažnijih planinskih prometnica u Hercegovini, magistralnoj…
Majku i petogodišnju djevojčicu u Rodoču kod Mostara napali su psi. Srećom, između nas i…
U rijeci Buni, u mjestu Blagaj kod mosta za Malo polje, u četvrtak je pronađeno…