Raspoloženi Borac pobijedio Olimpik na Otoci

Nogometaši Borca pobijedili su na stadionu Otoka u okviru 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Olimpika rezultatom.

Ekipa iz Banja Luke je od početka utakmice nametnula svoj ritam igre, a nakon prilika koje su propustili Vranješ i Zakarić, Lukić je glavom matirao Hadžića nakon odličnog centaršuta Ziljkića.

Olimpik je do izjednačenja mogao u 39. minuti kada je Milanović pogodio stativu. Promjena više nije bilo pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:1.

Samo što se krenulo s centra u drugom poluvremenu Borac je udvostručio prednost. Zakarić je uposlio Lukića, koji atraktivno petom pogađa za 0:2.

Olimpik se vratio u igru šest minuta kasnije nakon što je Hasanović pogodio nakon asistencije Milanovića, ali pitanje pobjednika bilo je riješeno u 66. minuti. Ziljkić je bio ponovo asistent, a strijelac je bio Zakarić.

U 72. minuti sjajni Zakarić postiže svoj drugi, a za Borac četvrti pogodak, ovaj put na asistenciju Vranješa te tako postavlja konačnih 1:4, piše Klix.

Borac je ostao na drugom mjestu Premijer lige BiH s dva boda manje u odnosu na lidera Sarajeva, koji ima i utakmicu manje. Olimpik je i dalje na dnu sa svega tri osvojena boda.