Rama u posljednjim sekundama došla do pobjede nad Čapljinom

Košarkaši Rame pobijedili su Čapljinu 62:65 (21:16, 23:9, 13:18, 6:22) u prvom susretu finala doigravanja za prvaka Košarkaškog saveza Herceg-Bosne igranom u srijedu u Gradskoj sportskoj dvorani u Čapljini.

Čapljina je prvu četvrtinu otvorila puno bolje. Bila je odvažnija, no dečki iz Rame se također nisu predali. Borili su se i ostavili srce na terenu, a može se reći da je ovo bila jedna prava muška utakmica.

Do poluvremena Čapljina je nastavila s odličnom igrom. U napadu su bili izvrsni, a obrana je bila na visokoj razini.

No, u nastavku susreta Čapljina je počela posustajati. I treću četvrtinu bili su bolji od svog protivnika, no u posljednjoj četvrtini Rama je tri minute pred kraj susreta došla do izjednačenja.

Nakon toga napad Čapljine se popravio, nakon dugo vremena uspjeli su doći do ‘trice’, ali tu nije bio kraj susreta.

Rama je u posljednjoj minuti susreta došla u vodstvo. Pogodili su dvije ključne ‘trice’ koje su ih dovele do pobjede.

U Čapljinu su stigli i navijači Rame, njih stotinjak koji su tijekom cijelog susreta bodrili svoju momčad u prvoj finalnoj utakmici.

Također vrijedi napomenuti kako je s druge strane tribine, Čapljina imala podršku od skupine navijača koja je od prve do posljednje minute navijala u ovom susretu.

Ova utakmica imala je i humanitarni karakter. Naime, novac prikupljen od prodaje ulaznica bit će uplaćen na račun Humanitarne udruge ”Cvijet” iz Čapljine koja okuplja osobe s teškoćama u razvoju, njihove roditelje i sve prijatelje udruge, a novac će služiti za potrebe rada Udruge.

Druga utakmica igra se u nedjelju, 2. travnja, u Prozor-Rami.

• HKK Čapljina: Božić 4, Marković 17, Jurković 16, Vučić 11, Barbarić 14, Bevanda, Buntić, Bradvica, Jerkić, Obradović, Trener: Bubalo, pomoćni trener: Jeličić, šut: 20/52 (38%), za 2 poena: 16/35 (45%), za 3 poena: 4/17 (23%), slobodna: 18/27 (66%), skokova: 37, asistencija: 9.
  • HKK Rama: Ćališ 23, P.Ćavar 17, Anić, Perković 10, Begić 3, Tomić 4, M.Meštrović 8, Žuljević, J.Knježević, Džolan, L.Meštrović i Petrović. Trener: Vukoja, pomoćni treneri: Burić i M.Knježević, šut: 28/72 (38%), za 2 poena: 21/40 (52%), za 3 poena: 7/32 (21%), slobodna: 2/8 (25%), skokova 44, asistencija: 15.