Rakitić strijelac u uvjerljivoj pobjedi Barcelone, ”petica” Reala

U 20. kolu Primere hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je jedan o strijelaca za Barcelonu u trijumfu 6:0 protiv Athletica iz Bilbaoa.

Barca je povela već u 7. minuti golom Messija, a na 2:0 povisio je Neymar u 31. Već na startu drugog dijela, u 47. minuti, zabija Luis Suárez, a u 62. Ivan Rakitić povisuje na 4:0 nakon asistencije Neymara. Minutu kasnije Rakitić je zamijenjen, javlja HRT.hr.

No, tu nije bio kraj priči, jer se Suárez još dva puta upisao u strijelce, u 68. i 82. minuti.

[PHOTOS | FOTOS]FC Barcelona v Athletic Club: The best images of the match http://ow.ly/XbSzE Les millors fotos del…

Posted by FC Barcelona on 17. siječnja 2016

Treba napomenuti da je Barci posao olakšan, jer je već u 4. minuti isključen gostujući vratar Gorka Iraizoz.

Atletico Madrid je u gostima rutinski svladao slabašni Las Palmas sa 3:0, a strijelci su bili Filipe Luis (17) i dva puta Antoine Griezmann (68, 89).

Real Madrid bio je ponovno uvjerljiv slavivši 5:1 nad Sportingom. Cristiano Ronaldo i Karim Benzema zabili su po dva pogotka, a jedan je dodao Gareth Bale.