Pukki s dva pogotka donio pobjedu Finskoj protiv BiH

Bosna i Hercegovina izgubila je na gostovanju u Finskoj rezultatom 2:0 u trećem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

U vrlo teškoj utakmici izabranici Roberta Prosinečkog nisu reagirali dobro i Finska je zasluženo slavila. U prvom poluvremenu bila je to očekivano tvrda utakmica s dosta sporim protokom lopte. Finska je vrlo kvalitetna i opasna momčad i to je od samog početka pokazala u ovom susretu.

Obje momčadi igrale su vrlo oprezno i disciplinirano u obrani tako da je bilo teško stvoriti ozbiljniju šansu. Nogometaši BiH od ukupno pet pokušaja u prvom poluvremenu nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac u okvir gola, dok su domaćini imali dva, ali Šehić je oba obranio.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaćini i u 56. minuti dolaze do pogotka. Teemu Pukki je dobio loptu na sredini terena i rutinski pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Jaka kiša koja je počela padati u nastavku susreta dodatno je otežala nogometašima BiH koji su se pokušavali vratiti, ali bezuspješno. Finci su iz kontre u 68. minuti došli do 2:0, a Pukki je ponovno lako matirao vratara BiH.

U 71. minuti Pukki je zamalo došao do hat-tricka, ali Šehić je obranio. Nekoliko minuta kasnije u sjajnoj prilici se našao Džeko, ali je glavom loptu poslao preko gola.

Zmajevi su u prva dva kola grupe J kvalifikacija za Europsko prvenstvo pobijedili Armeniju i remizirali s Grčkom dok su u susretu sa Finskom doživjeli težak i neugodan poraz. Nakon tri kola BiH se nalazi na četvrtoj poziciji u grupi s četiri boda iz tri odigrane utakmice.

Italija je prva sa šest bodova iz dvije utakmice koliko ima i Finska, ali iz tri. Grčka ima četiri boda iz dva susreta, Armenija tri, a Lihtenštajn je bez bodova.

Finska: Hradecky, Arajuuri, Granlund, Toivio, Kamara, Lod, Pukki, Sparv, Skrabb, Uronen, Forsell.

BiH: Šehić, Čivić, Bičakčić, Zukanović, Šunjić – Sarić, Cimirot, Bešić, – Duljević, Džeko, Višća.