PSG i Real bez pogodaka, preokret Cityja

Derbi večeri u Ligi prvaka nije prošao onako kako smo svi očekivali. PSG i Real Madrid odigrali su utakmicu u kojoj su obje preskupe momčadi imale prvenstveni cilj ne izgubiti.

Završilo je 0:0, pa obje momčadi dijele prvo mjesto u skupini A s po sedam bodova. Pred kraj utakmice dogodio se i manji incident kada je jedan gledatelj utrčao na teren želeći dodirnuti Cristiana Ronalda.

U 69. minuti utakmice u igru je ušao Luka Modrić koji se tako polako vraća nakon ozljede.

Iznenađenje u ovoj skupini napravio je Malmo koji je s 1:0 pobijedio ukrajinski Šahtar. Pogodak odluke zabio je Markus Rosenberg u 17. minuti. Domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti, no u 56. minuti je Nikola Đurđić promašio kazneni udarac.

U još jednom derbiju večeri Manchester City je pobijedio pobjednika Europske lige Sevillu s 2:1, a gol za pobjedu postigao je Kevin De Bruyne u sudačkoj nadoknadi.

U skupini B Wolfsburg je sa dva gola u drugom poluvremenu pobijedio PSV Eindhoven i preuzeo vodstvo na ljestvici. Strijelci su bili Bas Dost (46) i Max Cruse (57). U drugom susretu nije bilo pobjednika, CSKA i Manchester United su u Moskvi odigrali 1:1.

Moskovljani su poveli u 15. minuti golom Seydoua Doumbije koji je iskoristio odbijanac nakon što je Davi de Gea obranio kazneni udarac Romanu Eremenku. United je izjednačio u 65. minuti golom Antonyja Martiala

U skupini C Atletico Madrid je rutinski odradio posao protiv Astane upisavši pobjedu 4:0. Golove za španjolski sastav zabili su Saul Niguez (23), Jackson Martinez (29), Oliver Torres (63) i Denis Dedečko (89-ag). Bivši kapetan Zrinjskog Marin Aničić nije igrao za Astanu.

U drugom dvoboju Galatasaray je pobijedio Benficu 2:1 ostvarivši prvu pobjedu u Europi u posljednjih 11 utakmica. Benfica je povela najbržim golom u Ligi prvaka ove sezone. Nicolas Gaitan je zatresao mrežu turskog sastava nakon 75 sekundi igre. Domaćin je izjednačio u 19. minuti iz jedanaesterca golom Selcuka Inana, a potom je Lukas Podolski u 33. minuti doveo Galatasaray u vodstvo.