Prvi put ABA liga u Mostaru i prva pobjeda Zrinjskoga

Po prvi puta odigrana je jedna utakmica Regionalne ABA lige u Mostaru s obzirom da su u susretu 2. kola Druge ABA lige ovog utorka snage odmjerili bh predstavnici Zrinjski i Bosna Royal, a domaćin je na kraju slavio zasluženu pobjedu 76:70 (23:18, 16:15, 20:21, 17:16).

Ostat će ubilježeno i to da je prve poene na jednoj utakmici Regionalne lige u dvorani Bijeli Brijeg postigao igrač Bosne koji je tricom doveo goste u prvo vodstvo na susretu. Vodili su “Studenti” i sa 6:2, ali je Zrinjski serijom 8:0 stigao do svoje prednosti 10:6. Najveća prednost domaćih u tih uvodnih deset minuta iznosila je 18:11 da bi četvrtina završila rezultatom 23:18.

Sredinom druge četvrtine Zrinjski je imao i uvjerljivih 35:24, ali je Bosna do okončanja prvog poluvremena smanjila na 39:33, a odličnim ulaskom u nastavku susreta serijom 6:0 stigla i do izjednačujućih 39:39.

Momčad trenera Aleksandra Damjanovića kasnije će i povesti 43:41, pa 46:43, ali će domaćin svojom serijom 6:0 uzvratiti i vratiti prednost na svoju stranu – 49:46. Nakon treće četvrtine rezultat je glasio 59:54 za Mostarce, te su u završnih deset minuta oni održavali vodstvo i na kraju slavili sa 76:70.

Marko Ramljak je bio prvo ime utakmice s 19 poena i 6 skokova, Šutalo je dodao 16, Miličević 11 poena i 5 skokova, a sjajan je bio i kapetan Vedran Princ s učinkom od 10 poena, 11 asistencija i 4 skoka.

Kod Bosne su prednjačili Knežević s 11, te Ikonić s 10 poena i 6 skokova, odnosno Pašajlić s 10 poena i 4 asistencije.

Druga ABA liga: Zrinjski – Bosna Royal 76:70 (23:18, 16:15, 20:21, 17:16)

HKK ZRINJSKI: Šutalo 16, Kuzman, Petrić, Princ 10, Sokolović 5, Golemac, Barać, Begić 2, Brummitt 6, Miličević 11, Ljujić 7, Ramljak 19. Trener: Hrvoje Vlašić.

KK BOSNA ROYAL: Walker 6, Pašajlić 10, Ikonić 10, Knežević 11, Bradford 2, Rešidović 6, Ćurevac 6, Miković 4, Đelmo 5, Radukić, Šturanović 8, Durak. Trener: Aleksandar Damjanović.