Prvi poraz rukometaša Širokog na domaćem terenu

U pretposljednjem, 17. kolu Lige Rukometnog saveza Herceg – Bosne, rukometaši Širokog su upisali prvi poraz na domaćem terenu, nakon 15 uzastopnih pobjeda. Bolji od Širokog u nedjelju bila je momčad Zrinjskog koja je slavila uvjerljivu pobjedu rezultatom 20:33 (13:19).

Prvih 20-ak minuta utakmice vodstva su se izmjenjivala, no pred kraj prvog poluvremena, rukometaši Zrinjskog napravili su seriju 7:0 koja im je, na kraju će se ispostaviti, i osigurala pobjedu. U nastavku susreta, izabranici trenera Bilaća i Petkovića pokušavali su sustići rezultat, u par navrata su i smanjili gol razlike, no gosti iz Mostara su bili odlični u ovoj utakmici te su razliku do kraja susreta i povećali.

hrk_siroki_hmrk_zrinjski_3

Široki je u utakmicu ušao bez četvorice ozljeđenih igrača, a u jučerašnjoj utakmici na početku drugog poluvremena, ozljedio se ponajbolji igrač Širokog, Ivan Šaravanja, koji je zbog ozbiljne ozljede prsta na pucačkoj ruci bio prisiljen ostatak utakmice odgledati s klupe.

Najbolji strijelac utakmice bio je Kruno Hrkać (HRK Široki) s 12 pogodaka, a kod gostiju najviše su se istaknuli Drinovac i Marić s po 6 te Rikić s 5 pogodaka.

hrk_siroki_hmrk_zrinjski_5

Uvertira ovog derbija bile su dvije utakmice mlađih kategorija Širokog i Zrinjskog. Dječaci 2000. godište i mlađi poraženi su od vršanjaka iz Mostara rezultatom 11:21, ovo im je bila druga utakmica u dva mjeseca treniranja. Uspješniji su bili dječaci 1998. godište i mlađi koji su pobjedili rezultatom 22:21 u svojoj prvoj utakmici, također u dva mjeseca treniranja.

hrk_siroki_hmrk_zrinjski_2

hrk_siroki_hmrk_zrinjski_1

U srijedu, 1. svibnja,  rukometaši Širokog dočekuju RK Delminium iz Tomislavgrada u zaostaloj utakmici 10. kola. Susret je na rasporedu u 14:30 sati u dvorani SRC Tucak. Također, kao i protiv Zrinjskog, odigrat će se i dvije predigre mlađih kategorija obaju klubova; Dječaci 2000. godište i mlađi igraju u 12 sati, a dječaci 1998. godište i mlađi u 13 sati.