Prvi poraz od Afrikanaca: Tunis odnio pobjedu iz kišovitog Varaždina

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u prijateljskoj utakmici protiv Tunisa. U susretu odigranom u Varaždinu gostujuća je momčad slavila s 2:1.

Nakon uspješno odrađene utakmice kvalifikacija protiv Walesa, hrvatska nogometna reprezentacija mogla je u nešto drugačijem tonu odigrati prijateljski dvoboj protiv Tunisa u Varaždinu.

Izbornik Zlatko Dalić dosta je kombinirao, davajući priliku onim igračima koji manje igraju, no na kraju se to nije pokazalo potpuno uspješnim.

Tunis je na kraju odnio pobjedu rezultatom 2:1 što je prva pobjeda jedne afričke reprezentacije protiv Hrvatske. Gosti su odigrali jako dobro prvo poluvrijeme, mogli su postići i nekoliko golova, no na odmor su otišli s minimalnim vodstvo. Dobar period na otvaranju nastavka Vatreni koriste za izjednačenje, ali Tunis ipak uspijeva doći i do drugog pogotka te pobjede.

Prvi ozbiljniji pokušaj na susretu vidjeli smo prema golu Tunižana, pokušao je jako dobro Milan Badelj, ali lopta je završila na vanjskoj strani mreže. Dvije minute kasnije šansa za goste, pokušao je glavom Youssef Msakni, no malo preko gola.

I onda u 15. minuti Tunis je poveo nakon jedne jako dobro odigrane kontre. Nije dobro reagirala hrvatska obrana što gostujuća momčad koristi. S velikim brojem igrača stigli su u završnicu, a do lopte je stigao Anice Badri i pospremio iza leđa Simona Sluge.

Kada se sve zbroji i oduzme po pitanju prvog poluvremena, Hrvatska je dobro prošla s 1:0. Tunis je potpuno nadigrao Vatrene u prvih 45 minuta i imao nekoliko sjajnih dolazaka pred protivnički gol.

Wahbi Khazri bio je najopasniji u završnici poluvremena, a u 42. minuti lijepo pucao iskosa, no malo pored gola. U posljednjim sekundama Oussama Haddadi sam istrčava pred Slugu, no puca ravno u hrvatskog vratara koji otklanja opasnost.

Odmah na početku drugog poluvremena Hrvatska stiže do poravnanja. Badelj je lijepo proigrao Bruna Petkovića, hrvatski napadač izbacio protivničkog braniča i zatresao mrežu. Bolje je domaćin stajao na terenu u nastavku susreta, no nakon gola nije bilo prevelikih opasnosti.

Nakon točno sat vremena igre dobra šansa za Tunis, pokušao je Msakni koji je istrčao sam pred Slugu, no odličnu formu potvrđuje hrvatski vratar. Devet minuta kasnije, gosti ponovno vode. Domagoj Vida igrao je rukom u kaznenom prostoru, a sudac je dosudio najstrožu kaznu. Siguran je izvođač bio Naim Sliti, prenosi Sportnet.hr.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je kiša postajala sve jača, a tako je rastao motiv i jedne i druge momčadi. Hrvatska je tražila izjednačenje, međutim, do njega nije uspjela doći.