Prva pobjeda Dinama: Desetkovani Modri iskoristili igrača više i slomili Austrijance u završnici

Zagrebački Dinamo je ostvario je prvu pobjedu u skupini K Europske lige. Desetkovani Modri su na Maksimiru su dočekali austrijski Wolfsberger, koji je također imao problema s koronavirusom uoči ove utakmice, a Zagrepčani su slavili rezultatom 1:0

Dinamo je tako skupio pet bodova u tri utakmice u Europskoj ligi, bez da je primio ijedan pogodak, a postigao samo jedan.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta tvrdo, bez nekih velikih prigoda na obje strane, a najzanimljiviji trenutak se dogodio u 45. minuti kada je Taferner dobio drugi žuti karton nakon starta na Jakiću, što je omogućilo Dinamu da uđe u drugo poluvrijeme kao blagi favoriti zbog igrača više.

Ipak, tvrda i negledljiva utakmica bila je i u nastavku. Dinamo je bio taj koji je pritiskao, imao veći posjed lopte, ali nije ozbiljnije ugroziti Koflera sve do 76. minute.

Majer i Atiemwen su lijepo kombinirali, a nakon što je Majer ubacio u šesnaesterac, Nigerijac se dobro snašao i sjajno pogodio mrežu Austrijanaca za prvi gol Dinama u Europskoj ligi ove sezone.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a Dinamo, koji je bio bez više standardnih igrača, je ubilježio prvu pobjedu i probio se na prvo mjesto skupine K s pet bodova.

U drugoj utakmice ove skupine nizozemski Feyenoord je bio bolji od moskovskog CSKA s rezultatom 3:1.