Foto: Freepik
Iako je uklanjanje nakupine prljavštine iz usisavača neugodan i naporan posao, postoji nekoliko jednostavnih trikova koje možete upotrijebiti kako biste ga olakšali.
Stručnjaci za čišćenje otkrili su kako očistiti usisavač koristeći svakodnevne predmete poput sode bikarbone i kore citrusa, piše Express.
Vakuumski spremnici i vrećice brzo se pune prašinom, prljavštinom i dlakama nakon svake upotrebe, uz mnoštvo mikroba.
Ostavljanje ovih taloga da se skupljaju tijekom vremena, ne samo da može uzrokovati začepljenja i čak pokvariti vaš usisavač, već također može rezultirati neugodnim mirisima koji mogu ispuniti vaš dom dok ga koristite.
Ako osjetite da vaš usisavač ima pljesniv ili spaljeni miris, to su uobičajeni znakovi da je uređaj prljav. No, ne morate ga tada baciti. Postoji nekoliko jednostavnih savjeta kako osigurati poboljšanje mirisa, objasnio je stručnjak za čišćenje Robert Tigchelaar.
Prije nego što se uhvatite u koštac s neugodnim mirisima koji izviru uz vašeg usisavača, uvijek započnite s pražnjenjem spremnika. Istresite ostatke u vreću za smeće i tupim nožem ili štapom izvadite nakupine prljavštine i kose. Praznu posudu obrišite suhom krpom dok ne bude vidljivo čista.
Kada se spremnik isprazni, možete početi uklanjati te nevidljive mirise. Najlakši način da uravnotežite neželjene mirise iz vašeg uređaja, je usisavanje neutralnih ili mirisnih čestica.
Soda bikarbona poznata je po svojim prirodnim sposobnostima neutralizacije mirisa i sigurna je za upotrebu u malim količinama.
Posipajte malo sode bikarbone po tepihu i usisajte nakon 10 minuta kako biste očistili svoj dom dok osvježavate svoj uređaj. Osim sode, možete usisati i prašak za rublje. Svježa kora naranče ili limuna također dobro djeluje unutar usisavača.
Najbolje je stavljati veće komade, iako ćete ih morati redovito mijenjati kako biste izbjegli truljenje. Ako i dalje osjećate neugodne mirise, čak i nakon čišćenja spremnika, možda je problem u filteru.
Robert je objasnio da filtere treba čistiti svaka dva mjeseca. Objasnio je da ga često možete očistiti tako da ga pustite pod mlazom vode, a ako imate filtar koji se ne može oprati, zamijenite ga novim. Ako to radite redovito, ne samo da ćete spriječiti neugodne mirise, već ćete i produljiti životni vijek vašeg usisavača.
(www.jabuka.tv)
Zastupnica u Europskom parlamentu i članica Izaslanstva za odnose s Bosnom i Hercegovinom Željana Zovko…
[gallery ids="756528,756527,756526,756525,756529,756530,756531,756532,756533"] Nogometaši Širokog Brijega ostvarili su važnu pobjedu u okviru 30. kola Wwin…
Predstavnici deset stranaka jučer su u Sarajevu potpisali Platformu za mir i europsku budućnost BiH,…
Kardinal Vinko Puljić, vrhbosanski nadbiskup u miru, podijelio je svoje dojmove nakon izbora novog pape…
Međunarodna nogometna federacija (FIFA) najavila je znatno veće kazne u slučaju rasističkih incidenata, objavila je…
Disciplinska komisija Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine donijela je kazne za nekoliko klubova u okviru…