Široki Brijeg
Agencija EU-a Copernicus procjenjuje da bi prosječna globalna temperatura u 2024. mogla biti 1,55 stupnjeva viša od predindustrijskog prosjeka, u odnosu na 1,48 stupnja u 2023. Glavni tajnik UN-a Antonio Guterres već tada je govorio o “slomu klime”.
Nakon deset mjeseci gotovo je sigurno da će 2024. biti najtoplija u povijesti i prva s više od 1,5 stupanj višom temperaturom od predindustrijske razine, rekla je direktorica agencije Samantha Burgess.
To je prekretnica za globalnu temperaturu koja bi trebala poslužiti kao katalizator za podizanje ambicija na predstojećoj klimatskoj konferenciji COP29, dodala je.
COP29 počinje u ponedjeljak u Bakuu u Azerbajdžanu.
Na klimatskoj konferenciji u Parizu 2015. države su se dogovorile da će ograničiti globalno zatopljenje ispod dva stupnja, a idealno na 1,5 stupanj Celzijev, javila je Hina.
(www.jabuka.tv)
U posljednjem susretu 30. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, ekipa Posušja je kao gost…
Španjolska ljubavna drama Mala Influencia, odnosno Bad Influence na Netflixu se prikazuje od 9. svibnja,…
Mate Rimac otkrio je da mu je redovita fizička aktivnost pozitivno utjecala na život. Prije…
Kad smo mislili da ne može luđe, slavni tuner uspije nadmašiti sve dosad viđeno. Mansory…
Maria Zaharova napisala je da su francuski predsjednik Emmanuel Macron, njemački premijer Friedrich Merz i…
Nekoliko tisuća ljudi prosvjedovalo je danas u Parizu protiv jačanja islamofobije u Francuskoj. Prosvjednici su…
Komentari:
Isti narativ kao kod covida,druga tema.
John Clauser,dobitnik Nobelove nagrade za fiziku,kaže da ne postoji vanredno klimatsko stanje.
Nije jedini.
STOP pranju mozgova i narativu koji odgovara globalistima. Šta se god plasira treba u to vjerovati. Ništa čudno obzirom da drže preko 90% svih medija na svijetu. Mamu vam lažljivu.