Prosinečki podnio ostavku nakon teškog poraza BiH od Armenije, Lončar zabio autogol

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u šestom kolu grupe J kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine poražena od Armenije rezultatom 4:2, a izbornik BiH Robert Prosinečki po završetku utakmice je podnio ostavku.

Već u trećoj minuti utakmice Zmajevi su opasno zaprijetili. Lopta je došla do Edina Džeke koji je sjajno šutirao, no pogodio je vratnicu da bi već u sljedećem napadu Armenci poveli. Nakon ubacivanja sa desne strane, obrana BiH je katastrofalno reagirala, lopta je došla do Mkhitaryana koji je doveo Armence u vodstvo. Ipak, deset minuta kasnije BiH dolazi do izjednačenja rezultata, prenosi Sport1.ba.

Cimirot je pronašao Gojaka koji je ubacio u sredinu za Džeku, a a on je rutinski zatresao mrežu vratara Armenije za izjednačenje rezultata.

Armenci su do još jednog vodstva stigli u 66. minuti susreta. Poslije jednog duplog dodavanja lopta je došla do Mkhitaryana, a novi suigrač Edina Džeke u Romi je fantastičnim udarcem matirao Šehića za novo vodstvo domaćih.

Do novog  izjednačenja rezultata BiH dolaziu 70. minuti utakmice. Kolašinac je ubacio sa lijeve strane, a Gojak je zatresao mrežu Airapetyana za izjednačenje.

Armenci su do novog vodstva stigli u 77. minuti susreta. Mkhitaryan je ubacio sa lijeve strane, a mrežu Šehića je zatresao Hambartsumyan.

Armenci su do kraja susreta uspjeli postići i četvrti gol i to preko Širokobriježanina Stjepana Lončara koji je u petoj minuti nadoknade zatresao mrežu Šehića i postavio konačan rezultat utakmice.

Porazom u Erevanu BiH  je došla u gotovo nemoguću situaciju kada je u pitanju plasman na Europsko prvenstvo 2020. godine kroz kvalifikacije budući da nakon šest utakmica ima sedam bodova, a Finska koja je na drugom mjestu ima 12 i utakmicu manje koju će odigrati večeras protiv momčadi Italije. Jedina preostala prilika BiH je da se preko baraža od Lige Nacija plasira na Euro.

Armenija: Airapetyan, Haroyan, Mkrtchyan (76. Grigoryan), Ghazaryan, Barseghyan, K. Hovhannisyan (83. A. Hovhannisyan), Ishkanyan, Mkhitaryan, Hambartsumyan, Hovsepyan (79. Vardanyan), Adamyan. Izbornik: Armen Gyulbudaghyants.

Bosna i Hercegovina: Šehić, Todorović (85. Bajić), Kolašinac, Zukanović, Bičakčić, Cimirot, Pjanić, Bešić (80. Lončar), Gojak, Višća (64. Duljević), Džeko. Izbornik: Robert Prosinečki.

Prosinečki podnio ostavku

Nekadašnji legendarni hrvatski nogmetaš je podnio ostavku odmah po završetku utakmice i teškog poraza BiH od reprezentacije Armenije rezultatom 4:2, što je priopćio na konferenciji za medije.

Mislim da momčad nisam dovoljno mogao, ili spremiti, ili motivirati. Mi smo izgubili šansu za odlazak na Europsko. Mi smo sve mislili da su slučajnosti, da su utakmice koje dođe, ali ovo je već jedan niz i to je moja odluka, rekao je Robert Prosinečki nakon podnošenja ostavke.