Pričuve Širokoga minimalno poražene, Zrinjskom samo bod na Tušnju

Nogometaši Širokoga Brijega doživjeli su drugi vezani poraz u Ligi za ostanak, no i dalje su čvrsto vodeća momčad nakon polovice odigranih utakmica Lige 6 za ostanak.

Naime, nakon domaćega poraza od Metalleghea, Širokobriježani su i u Zenici s minimalnih 1:0 izgubili od Čelika, a gol odluke viđen je već u 8. minuti kada je iskusni Bojan Regoje u buketu igrača poluvolejom dočekao Šišićev ubačaj iz kuta te pogodio pod gredu gola vratara Solde.

Poraz je to koji uistinu ne treba previše brinuti, jer gosti su ionako mislima bili na uzvratnoj utakmici poluzavršnice Kupa BiH koja ih u srijedu čeka na Grbavici protiv Željezničara, dok se Čelik grčevito bori za ostanak u društvu najboljih pa su njima bodovi bili neophodni.

Trener Širokoga Brijega Goran Sablić današnji susret je započeo bez standardnih prvotimaca kao što su vratar Bilobrk, zatim Wagner, Menalo, Krstanović, Lončar, Pandža, Bralić, Marković, te Zlomislić. Utakmicu na Bilinom Polju započela je postava: Soldo – Kožul, Barišić, Čabraja, Ivanković, Ćorluka, Milićević, Brekalo, Sivrić, Marina, Nikić.

Čelik je pored postignutoga gola imao još par prilika ili bolje rečeno poluprilika, dok gosti tijekom 90 današnjih minuta i nisu pošteno zaprijetili domaćem vrataru Ružiću.

Čelik je u posljednja četiri nastupa od mogućih 12 ugrabio čak 10 bodova te se na taj način pod vodstvom novoga trenera Pavića i više nego vratio u igru za ostanak.

Danas su mu na ruku išli i rezultati dviju preostalih utakmica Lige za ostanak pošto su Metalleghe i Mladost igrali bez zgoditaka, dok je Olimpic u Vitezu golovima Adnana Osmanovića sa 2:0 pobijedio istoimenoga domaćina.

Sloboda i Zrinjski su igrali jedini susret Lige za prvaka, a usprkos tome što su bili znatno bolji suparnik tijekom svih 90 minuta Mostarci su zakazali u realizaciji, pa su se morali zadovoljiti s ostvarenih 0:0, odnosno jednim osvojenim bodom. Dodajmo kako je u 34. minuti neugodnu ozljedu kod gostiju zaradio Ivan Peko i upitno je do kada je izgubljen za momčad Blaža Sliškovića.

Sada imaju dva boda prednosti ispred Željezničara i pet u odnosu na Sarajevo, međutim sarajevski premijerligaši svoje utakmice igraju sutra pa Željezničar eventualnom pobjedom u Bijeljini kod Radnika može ponovno izbiti na lidersku poziciju, ali i Sarajevo domaćim slavljem protiv Krupe “Plemićima” prići na svega dva boda zaostatka.