Preokretom protiv Radnika Široki Brijeg zadržao vrh

Momčadi iz vrha ljestvice Premijer lige BiH ostvarile su pobjede na početku drugog dijela prvenstva.

Vodeći Široki Brijeg slavio je preokretom protiv Radnika u Ugljeviku, njegov prvi pratitelj Sarajevo rutinski je odradilo gostovanje u Gradačcu gdje su slavili 3:0 protiv Zvijezde. Zrinjski je također rutinski slavio kući protiv Slavije, no nije prikazao baš sjajnu igru kakva se očekivala od ‘Plemića’ u nastavku sezone.

Nije dobro krenulo za ‘Plavo-bijele’ u Ugljeviku. Radnik je poveo u 15. minuti pogotkom Galešića nakon udarca iz kuta. U 29. minuti najniži igrač Širokog Brijega, kapetan Wagner Santos Lago, postiže pogodak glavom nakon tri izvedena kornera te poravnava rezultat.

Potpuni preokret dogodio se u 37. minuti kada je Peko pospremio loptu u mrežu vratara Bodiroge koji je katastrofalno reagirao.

Sreća je Širokom sačuvala sva tri boda u Ugljeviku. Naime, Obradović je u 84. minuti sa samo metar udaljenosti promašio praznu mrežu vratara Solde.

Wagner, inače najbolji strijelac u povijesti Premijer lige BiH, je ovim pogotkom došao na brojku od 94 te ga sada dijeli šest pogodaka kako bi dosegao brojku od 100.