Premijerna pobjeda Lokosa nad Dinamom i gol Letice za pobjedu Hajduka

Kakav “ludi” dan u HNL-u! Naime, dogodilo se sve ono u što ste do sada mogli najmanje vjerovati, odnosno samo sanjati. Dogodilo se da Lokomotiva pobijedi Dinamo. Dogodilo se da sudac dosudi dva kaznena udarca protiv “Modrih” na Maksimiru. Dogodilo se da Hajduk zabilježi pobjedu nakon preokreta na Poljudu. I kao šlag na tortu taj pobjednički gol u 95. minuti postigao je njihov mladi vratar Karlo Letica! U istom danu kada je prethodno ugledna Marca objavila informaciju kako ga želi slavni Real Madrid!

90+5 GOOOOOOOOOOOOL! Karlo Letica! Hajduk – Istra 3:2!

Posted by HNK Hajduk Split on Saturday, 10 March 2018

Na Maksimiru je Lokomotiva povela u 8. minuti kada je Kastrati izborio kazneni udarac, a Lovro Majer ga pretvorio u početno vodstvo gostiju. Mnogi su u tom trenutku pomislili kako je to jedna od onih utakmica u kojima Lokosi povedu, a Dinamo kreira preokret, jer u prethodnih 27 prvenstvenih sučeljavanja ovih dvaju klubova Dinamo je zabilježio 26 pobjeda uz samo jedan remi!

Ponajbolji pojedinac u Dinamovim redovima Dani Olmo u 25. minuti postiže gol za 1:1, pa su vjerojatno i tada mnogi pomislili da stvari dolaze na svoje mjesto!

No gosti nisu mislili tako, jer je Kastrati na isteku prvoga poluvremena pobjegao obrani domaćih, predriblao Livakovića i zabio gol za novo vodstvo Lokomotive.

U drugom poluvremenu još jedan penal za goste i još jedan zgoditak Lovre Majera, potom još jedan bijeg Kastratija i gosti su otišli do uvjerljivih, a ujedno i konačnih 4:1. Bio je to četvrti njihov udarac u okvir gola i četvrta lopta u mreži Dominika Livakovića. Stoga ubuduće, kako bi ostao mir u kući, najbolje da više ne šutiraju na gol “Starijega brata”!

Na kraju je još Doumbija kod domaćih zaradio zasluženo isključenje jer je počeo “daviti”Lovru Majera.

Na Poljudu je potom uslijedila utakmica u kojoj su mnogi vjerovali u siguran, odnosno lagan trijumf domaćina, no oko 8.000 nazočnih gledatelja vidjelo je sve osim laganog trijumfa svojih ljubimaca. Dapače, na kraju su i sretni i razdragani što je Hajduk uopće pobijedio.

Povela je Kopićeva momčad u 16. minuti kada je svoj novi gol zabio mađarski internacionalac Gyurcso. Međutim, uslijedio je preokret Puležana, golovi Aljoše Vojnovića u 27. i Filipa Mateija u 53. minuti i Istra je došla nadomak senzacije.

Ahmed Said svojim devetim prvenstvenim zgoditkom u 71. minuti stvari vraća na početak i tada kreće opsada gostujućeg gola. Toma Bašić u 89. minuti iz slobodnjaka pogađa gredu već savladanoga Vanje Iveše, dvije minute kasnije i Said pogađa gredu. U petoj od četiri minute sudačkog dodatka ubačaj pred gol gostiju i prekrasan gol mladog Hajdukovog vratara Karla Letice za konačnih 3:2 i približavanje “Bilih” na šest bodova zaostatka od “Modrih”.

I evo na kraju dana, kako čujemo, Mario Cvitanović je ponudio ostavku na mjesto Dinamovog trenera, a što je i logično jer je Dinamo neprepoznatljiv u nastavku prvenstva i ako ovako nastavi uopće nije nedohvatljiv, premda mu ni konkurencija nije bog zna kakva!