Pred 20.000 gledatelja otvoren stadion za SP 2022.

U Kataru je u petak svečano otvoren novi stadion izgrađen za Svjetsko prvenstvo 2022. Spektakularni Al-Rayyan jedan je od osam stadiona koji će biti domaćini svjetske smotre za dvije godine.

Stadion je otvoren za finale lokalnog natjecanja Emirovog kupa u kojem su se našli favorit Al-Sadd, koji vodi bivši španjolski reprezentativac i zvijezda Barcelone Xavi Hernandez, i Al-Arabi.

Na tribinama je bilo 20.000 gledatelja i svi su trebali predočiti negativan test na koronavirus.

Otvorenju stadiona prisustvovali su i predsjednik FIFA-e Gianni Infantino i predsjednik UEFA-e Aleksander Čeferin.

Stadion je predivan. Atmosfera je fantastična jer se sjedi veoma blizu travnjaku. Uvjeren sam da će to biti savršena arena tijekom utakmica Svjetskog prvenstva 2022., rekao je Infantino, prenosi HRT.

Na stadionu Al-Rayyan, koji može primiti 40.000 gledatelja i smješten je 24 km zapadno od glavnog grada Dohe, na SP 2022. igrat će se sedam utakmica – do osmine finala.

(www.jabuka.tv | Foto: Reuters)

Komentari:

Zadnje dodano

  • Auto-Moto

Električni auto i strujni udar: 4 stvari koje nikad ne smijete raditi prilikom punjenja

Iako je rizik malen, sigurnosni propust na električnim automobilima može dovesti do strujnog udara. Električni…

2 minute prije
  • Crna kronika
  • Vijesti

Roditelji dječaka koji je počinio masakr u Srbiji moraju platiti 3 milijuna eura žrtvama

Roditelji dječaka koji je počinio masakr u beogradskoj školi pravomoćno su osuđeni na isplatu 3…

15 minuta prije
  • Nogomet
  • Sport

Odluka koja je šokirala Dinamo: Klub traži hitnu reakciju HNS-a

Dinamo, aktualni doprvak Hrvatske, oglasio se priopćenjem povodom odluke o povratku suca Tonija Dadića na…

32 minute prije
  • LIFESTYLE
  • Recepti

Neodoljiva carbonara s tikvicama: Kremasti ljetni klasik gotov za 20 minuta

Carbonara je jedan od najpoznatijih talijanskih klasika, a sada dolazi u laganijem, sezonskom izdanju koje…

44 minute prije
  • Vijesti

Odvjetnici Zorana Galića uputili žalbu Zavodu MIO: Traže da mu se omogući mirovina

Zoran Galić, bivši ravnatelj Granične policije BiH i zamjenik ravnatelja SIPA-e, koji se trenutno nalazi…

49 minuta prije
  • Košarka
  • Sport

Miha Škedelj produžio ugovor s HKK Široki

HKK Široki službeno je u nedjelju objavio kako je slovenski košarkaš Miha Škedelj potpisao novi…

57 minuta prije