Povijesni uspjeh: Zrinjski izborio play-off Konferencijske lige

Nogometaši Zrinjskog odigrali su neodlučeno (1:1) s Tobolom u uzvratnom susretu 3. pretkola Konferencijske lige igranom u Kazahstanu te su zahvaljujući pobjedi u Mostaru 1:0 prošli u play-off.

Riječ je o najvećem uspjehu u povijesti ovog mostarskog kluba.

Aktualni prvak BiH poveo je u 34. minuti sjajnim solo prodorom i pogotkom Marija Ćuže. Tobol je izjednačio u 53. minuti pogotkom Deblea na asistenciju odličnog Zorana Tošića koji se prošetao obranom ”Plemića”.

Do kraja susreta gledali smo jako uzbudljivu utakmicu. Tobol je u nekoliko navrata opasno prijetio Zrinjskom dok su Mostarci najbliže drugom pogotku bili u 66. minuti kada je Niko Janković pogodio vratnicu.

Domaćini su u 81. minuti ostali s igračem manje nakon što je vratar dobio izravni crveni karton jer je rukom zaustavio loptu izvan svog šesnaesterca kada je s loptom sam na njega krenuo Nemanja Bilbija.

Za ulazak u skupine Konferencijske lige Zrinjski će igrati protiv poraženog iz 3. pretkola Europske lige Slovan Bratislava – Olyimpiacos. Prvi susret u Grčkoj završio je 1:1, a uzvrat se igra u četvrtak od 20:30 sati u Bratislavi.