Potop Širokog u Trstu, Lazzari pogodio s centra

Nogometaši Udinesea novom pobjedom nad Širokim Brijegom ovjerili su prolaz u četvrto pretkolo Europske lige. Jedini preostali bh. predstavnik u europskim natjecanjima poražen je s 4:0.

Udinese je, očekivano, dominirao tijekom čitave utamice i rijetki su bili napadi Širokog u kojima je Kelava morao reagirati. Već u trećoj minuti Muriel snažno puca, ali je lopta otišla preko vrata.

Nastavili su domaći nogometaši s napadima, a u osmoj minuti Danilo se našao u izglednoj prilici, no Bilobrk se istaknuo i spasio svoja vrata. Talijani su poveli u devetoj minuti.

Muriel je odradio dobar posao, sjajno uposlio Di Natalea, a kapetan Udinesea s nekih 11 metara smireno pucao i matirao Bilobrka. U 28. minuti nova dobra prilika za Udinese, ali Di Natale nije uspio pogoditi nakon ubačaja Pereire s desne strane.

Sjajno je Di Natale tukao iz slobodnjaka u 38. minuti, ali je prečka bila saveznik gostiju s Pecare. Zatim Naldo šutira preko vrata u 42. minuti, a u završnici Allan je bio u stopostotnoj prilici, no puca preko gola.

U nastavku je opao tempo igre, ali domaćin je i dalje kontrolirao utakmicu i mirno čuvao prednost, te zabijao iz skoro svake ukazane prilike. Zaprijetio je još jednom Di Natale u 59. minuti, glavom je tukao pored gola Bilobrka.

Dvije minute kasnije Silva je atraktivno pokušao, bio je neprecizan. Široki je konačno zaprijetio u 63. minuti,  Ivanković je pucao malo pored vratiju Kelave. Udinese je postigao još jedan pogodak.

U 82. minuti pričuvni igrač Lazzari je skoro sa svoje polovine lobovao Bilobrka! U 86. minuti Široki je primio i treći gol. Domizzi je snažno pucao, Bilobrk obranio, Basta natrčao i pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Vydra u 93. minuti. (SportSport.ba)

[youtube id=”l3toYJpqzN4″ width=”600″ height=”350″] [youtube id=”ovsSX_KZMGE” width=”600″ height=”350″]