Posušje uvjerljivo svladalo Travnik i pobjeglo glavnim konkurentima za prvo mjesto

Nogometaši Posušja na svom Mokrom Docu su u sklopu 18. kola Prve lige FBiH slavili nad Travnikom rezultatom 3:0.

Domaći su od početka utakmice postavili značajnu terensku nadmoć pa su u prvih 20 minuta stvorili tri značajne prilike preko Boškovića, Buhača i Barišića.

Ipak mreže su u tom razdoblju mirovale, ali do 38. minute. Tada je domaće u vodstvo doveo Josip Barišić.

Na 2:0 u 62. minuti povisio je Josip Serdarušić pogotkom iz jedanaesterca.

Odličnu igru domaći su okrunili još jednim pogotkom u 85. minuti susreta. U strijelce se upisao Ivan Bubalo, koji je ove zime pojačao Posušane.

Posušje je s ovom pobjedom učvrstilo prvo mjesto na ljestvici i pobjeglo prvim pratiteljima na osjetnu bodovnu prednost.

POSUŠJE: Galić, Barišić T., Čolak, Barišić J., Brekalo, Landeka, Bošković, Buhač, Sedrarušić J., Bešlić, Bubalo

TRAVNIK: Vasilj, Tabaković, Baltić, Fazlić, Silajdžija, Stanić, Vardo, Čatić, Vujica N., Vrebac, Vujica M.

Od današnjih utakmica, izdvojimo još kako je GOŠK u Gabeli remizirao sa Zvijezdom iz Gradačca, uz rezultat 1:1. Strijelac za domaće je bio Haračić iz jedanaesterca u 20. minuti, a za goste je pogodio Vidović također iz jedanaesterca u 75. minuti.

A s druge strane, nogometaši Čapljine pred kojima je teška borba za opstanak, remizirali su na gostovanju kod Radnika iz Haždića uz rezultat 0:0.