Posušje spasilo bod protiv Radnika u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Posušja remizirali su na svom Mokrom Docu protiv nogometaša Radnika rezultatom 1:1 u sklopu devetog kola Premijer lige BiH.

Bodovi u ovoj utakmici su bili prijeko potrebni i jednima i drugima, jer je riječ o izravnom dvoboju momčadi kojima je osnovni cilj ostanak u ligi.

Iako je ovo prva utakmica Posušana pod vodstvom novog trenera Stipe Balajića, on još nije stekao radnu dozvolu pa je ovu (a i sljedećih nekoliko utakmice će) pratiti s tribina, umjesto s klupe.

Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti iz Bijeljine stigli su u vodstvo u 11. minuti. Nakon velike greške obrane domaćih, dobro se snašao Bojan Marković koji je matirao Galića za vodstvo 0:1.

Dvije minute kasnije Radnik je mogao i povećati vodstvo, ponovno je Marković bio u akciji, ali Galić je ovaj put bio siguran. A praktično u idućem napadu Posušani su tražili kazneni udarac nakon prekršaja na Serdarušiću, ali sudac Deljković iz Sarajeva se nije oglasio, jednako kao i u 27. minuti kad su gosti tražili jedanaesterac na drugoj strani.

Balajić: Igra nam nije bila povezana; Jagodić: Sreću treba i zaslužiti

Posušje je nakon toga počelo više pritiskati i napadati. A vrijedi spomenuti udarce Dominika Begića u 17. i 24 minuti, te Luke Begića u 33, ali u dva od ta tri puta siguran je bio vratar gostiju Hodžić, a jednom je lopta otišla visoko preko gola.

Radnik je također na drugoj strani zaprijetio preko Pantelića i Đurića, ali Galić je bio siguran. Posljednju ozbiljniju prigodu za Posušje imao je Lauš u 38. minuti nakon ubačaja iz kuta, ali njegov udarac otišao je za malo iznad gola gostiju. S vodstvom gostiju od 0:1 otišlo se na odmor.

Domaći u nastavku kreću puno ofenzivnije, ali nikako nisu mogli probiti čvrste i dobro postavljenje goste iz Bijeljine. U 50. minuti nakon ubačaja Vukoje prijeti Begić, ali njegov udarac glavom odlazi preko gola.

Tri minute kasnije svoj udarac iz daljine okušao je i Serdarušić, ali i to je otišlo preko gola. A u 56. minuti, Vukoja, koji je unio živost u igru domaćih se našao u odličnoj prigodi, ali braniči Radnika su u posljednji trenutak izblokirali njegov udarac.

Minutu kasnije Luka Begić je glavom šutirao preko gola. U 72. snažno je šutirao Lauš s 20ak metara iz vrlo dobre pozcije, ali i to je otišlo preko gola. A osam minuta kasnije Begić je ušao u šesnaesterac gostiju i šutirao za malo pored gola Hodžića.

Posušje je do kraja vršilo veliki pritsak i taj pritisak im se konačno isplatio u samoj završnici. U prvoj minuti sudačke nadoknade Glavina je ubacio s desne strane iz slobodnog udarca, a Luka Begić je bio na pravom mjestu i donio izjednačenje svojoj momčadi.

U sudačkoj nadoknadi zabilježeno je i naguravanje između igrača obje momčadi. Naime, izbili su sukobi kod klupe Radnika, jer su domaći tražili jedanaesterac zbog prekršaja nad Vukojom, koji je dobio žuti karton. Ali sve se to brzo smirilo i utakmica je završila rezultatom 1:1.

U idućem kolu Posušje ide u goste Slobodi, dok Radnik dočekuje Zrinjski.

POSUŠJE: Galić, Šuta, Krišto, Barišić, Lučić (od 46. Vukoja), Vranjić (od 67. Glavina), Lauš (od 78. Ilinković), Serdarušić (od 88. Blagojević), Bešlić, L. Begić, D. Begić (od 78. Verunica)

RADNIK: Hodžić, Šubert, Ristanović, Vasić, Urošević, Popara, Tahrić, Marković (od 74. Šarić), Đurić (od 74. Todorov), Pantelić (od 65. Motika), Gajić