Posušje poraženo od Sarajeva

U 15. kolu Premijer lige BiH na Mokrom Docu nogometaši Posušja poraženi su od Sarajeva rezultatom 0:1 .

Prvi su zaprijetili domaćini u 4. minuti preko Begića . U 10. minuti druga opasna situacija pred golom Sarajeva, Boban je pucao sa 16 metara, no na sreću Sarajeva lopta na putu prema golu pogađa jednog igrača Posušja i ide pored gola.

Sarajevo je prvu pravu priliku imalo u 20. minuti, Varešanović je bio neprecizan.

U 29. minuti domaći su ostali s igračem manje nakon isključenja Krešića.

Do kraja pvrvog poluvremena Sarajevo je krenulo naprijed da što prije iskoriste igrača više, ali na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

Početkom drugog poluvremena gužva u šesnaestercu Sarajeva, Krišto loše puca iz dobre pozicije.

U 50. minuti Čataković je iskoristio grešku odbrane Posušja i rutinski savladao Kukića za vodstvo gostiju od 0:1.

Posušje se nije predavalo, imali su dobre pokušaje preko Bobana i Begića, udarci su odlazili pored gola Šahinovića.

U 69. minuti veliku priliku za goste propušta Čataković.

Do kraja utakmice Posušje je pokušavalo doći do izjednačenja, Sarajevo čekalo šanse za brze kontre da završe utakmicu, međutim ostalo je do kraja 0:1.