Posušje po velikom nevremenu svladalo Čapljinu i dodatno pobjeglo konkurentima

Nogometaši Posušja u sklopu 20. kola Prve lige Federacije BiH svladali su na svom Mokrom Docu Čapljinu s rezultatom 3:1.

Utakmica je odigrana po velikom nevremenu, ali domaći su pokazali veću kvalitetu. Oni su s ovom pobjedom učvrstili vodeću poziciju na ljestvici, dok su Čapljinci ostali bez bodova s kojima bi se priključili konkurentima u borbi sa opstanak u ligi.

Domaći su poveli preko Jure Glavine u 27. minuti, a samo nekoliko minuta kasnije Marsel Mace je donio izjednačenje Čapljincima, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 1:1.

Početkom drugog dijela, u 52. minuti Josip Barišić donosi novo vodstvo domaćima, a konačnih 3:1 postavlja Filip Nenadić u 60. minuti.

Posušje je s ovom pobjedom pobjeglo prvom pratitelju TOŠK-u na lijepih šest bodova prednosti.

Od ostalih rezultata možemo izdvojiti da je GOŠK u Gabeli remizirao s Bratstvom iz Gračanice uz rezultat 1:1.

HŠK POSUŠJE: Galić, Čolak, Barišić, Bubalo, Glavina, Bešlić, Begić, Serdarušić, Brekalo, Bošković, Barišić.

HNK ČAPLJINA: Butigan, Novaković, Popović, Albijanić, Obradović, Marić, Mace, Kišić, Mirković, Ljuca, Salčinović