Posušje na krilima Glavine do pobjede u velikom derbiju

HŠK Posušje nadigralo je momčad FK Klis rezultatom 3:0 u derbiju kola igranom na Mokrom Docu.

Nakon dva mjeseca stanke, na Mokri Dolac se vratio nogomet. Posušje je u prvom kolu Druge lige Federacije BiH na svojem travnjaku dočekalo najjačega mogućeg protivnika i na kraju uvjerljivo slavilo.

Gosti su odlično ušli u utakmicu i  već u 7. minuti imali su priliku za pogodak, ali Galić je bio siguran. Domaćini su do vodstva od 1:0 došli u 14. minuti susreta kada se u strijelce upisao Ivan Bešlić. Nogometaši Posušja do odlaska na odmor imali su još jednu stopostotnu priliku preko Begića doći do povećanja vodstva, ali on puca u vratara.

Domaćini su odlično otvorili drugo poluvrijeme. Jure Glavina postiže sjajan gol iz slobodnog udarca u 48. minuti i dovodi svoju momčad do dva pogotka razlike. Posušje je nastavilo napadati, a Glavina je bio još jednom precizan u 80. minuti kada je pogodio za 3:0 na sjajnu asistenciju Filipa Nenadića i konačan rezultat susreta.

Posušje je na najbolji mogući način započelo novu sezonu u kojoj više nema doigravanja i pobjednik ovogodišnjeg prvenstva ide direktno u Prvu ligu FBiH.

Aktulani prvak u svoje je redove doveo tri odlična pojačanja i zasigurno je jedan od glavnih konkurenata za naslov.