Portugal u zadnjoj minuti pobijedio Francusku, Kauboji ne idu na Olimpijadu

U posljednjoj utakmici kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u skupini 2 Francuska je izgubila od Portugala 28-29. Hrvatska ne ide na Olimpijske igre.

Hrvatskoj je u ovoj utakmici nakon pobjede nad Tunisom trebala pobjeda Francuske, remi ili pobjeda Portugala s osam golova razlike. Bilo je gusto, piše Telesport.

Francuska je sjajno otvorila utakmicu i nakon 15 minuta igre imala je prednost od šest golova (10-4). Portugal se, međutim, vratio utakmicu, zahvaljujući trima isključenjima kod Francuza, i do poluvremena se francuska prednost istopila na jedan gol razlike (13-12).

Portugal je u drugom poluvremenu nastavio u istom ritmu. Cijelo poluvrijeme Portugal je igrao napade bez golmana i minimalno griješio. Portugalci su poveli u 40. minuti (18-17) nakon čega se Francuska brzo vratila, ali do kraja utakmice igralo se u principu gol za gol.

U 51. minuti Francuzi su s igračem više poveli 25-23.

Francuzi su mogli otići na plus tri, ali su cijelu situaciju zakomplicirali izgubljenom loptom pa i nepotrebnim isključenjem i pet minuta prije kraja prednost je opet bila samo gol razlike (26-25).

Francuzi su imali tri razlike na ulasku u zadnje četiri minute, ali su na nevjerojatan način uspjeli izgubiti utakmicu.

U zadnjih 40 sekundi utakmice ušlo se s rezultatom 28-28 i francuskim posjedom. Hrvatskoj je odgovarao i remi. Francuzi su izgubili loptu i primili gol iz kontre za 29-28. U završnici su ubacili loptu u portugalski gol, ali nakon isteka vremena. Malo je reći drama.