Portugal s Ronaldom rutinski slavio u Beogradu protiv Srbije

U najzanimljivijem dvoboju subotnjeg programa kvalifikacija za EURO 2020 u Beogradu su nogometaši Portugala pobijedili Srbiju s 4:2.

Portugalci su bolje započeli dvoboj u kišnom Beogradu i poveli preko Williama Carvalha u 42. minuti nakon velike pogreške srpskog vratara Dmitrovića. U 58. minuti napadač Valencije Goncalo Guedes je iz solo-akcije povećao na 2:0, prenosi Gol.hr.

U 68. minuti Srbija je smanjila preko igrača Fiorentine Nikole Milenkovića, koji je zabio glavom nakon udarca s kuta, no u 80. minuti nakon dodavanja Silve zabio je Cristiano Ronaldo. U 85. minuti nakon protunapada je gol zabio Mitrović, ali je samo minutu kasnije uzvratio Bernardo Silva za konačnu potvrdu pobjede gostiju.

Gosti su od prve minute krenuli s Cristianom Ronaldom, kojem su domaći navijači prilikom svakog dodira s loptom zviždali i skandirali “Messi, Messi”, dok je mlada senzacija Joao Felix ušao u 70. minuti.

Ukrajinci nakon pobjede u ovom kolu nad Litvom pet susreta imaju 13 bodova i uvjerljivo vode na ljestvici s osam bodova više od Portugala i devet više od Srba.

U skupini H svjetski prvaci Francuzi su kao domaćini porazili Albaniju s 4:1. Već nakon prvog dijela Francuzi su vodili s 2:0 golovima Comana i Girouda, a Griezmann je u 36. minuti promašio penal.

Kingsley Coman je u 68. minuti povećao na 3:0, a potom je za 4:0 zabio Ikone, da bi u sudačkoj nadoknadi Albanci postigli počasni gol. Francuzi su se osramotili kao domaćini jer su umjesto himne Albanije pustili onu – Andore.

U Istanbulu su Andorci držali 0:0 protiv Turske sve do 89. minute kada je zabio Ozan Tufan i spasio domaćina velike sramote.