Poraz Širokog u posljednjem kolu Lige za prvaka

HKK Široki izgubio je na svojem parketu od OKK Spars rezultatom 59:72 u 10. kolu Lige 6.

Ova utakmica bila je bez rezultatskog značaja za Široki, pa su priliku dobili i igrači koji nisu toliko igrali ove sezone.

Sparsi su držali vodstvo većim dijelom prvoga poluvremena, dok je momčad Širokog igrala u nešto laganijem ritmu, ali se gosti nisu previše odvojili.

Tri minute prije kraja prvoga poluvremena zakucavanjem Marka Damjanovića Široki je prešao u vodstvo (27:26), ali na odmor se ipak otišlo s prednošću gostiju rezultatom 31:35.

Široki je osigurao prvo mjesto u prošlom kolu

Drugo poluvrijeme odigrano je u sličnom ritmu kao i prvo. Domaćini su četiri minute prije kraja treće četvrtine došli na minus 1, ali onda su Sparsi pojačali i do kraja četvrtine došli na 10 razlike (44:54).

U posljednjem periodu igre gosti su se odvojili i zasluženo došli do pobjede.

U ovom susretu priliku su dobili igrači koji tijekom sezone nisu bilježili veću minutažu

Najefikasniji kod Širokog bio je Jure Zubac s 13 koševa, a kod Sparsa Kenan Bajramović ubacio je 14.

Podsjetimo, Široki je već u prošlom kolu osigurao prvo mjesto uoči doigravanja u kojemu će snage odmjeriti s momčadi Slobode, dok drugi par čine Zrinjski i Spars.

Široki i Sloboda prvu polufinalnu utakmicu igraju u subotu na Pecari u 19.30.

Široki u Ligi 6 ima omjer od 8 pobjeda i 2 poraza (HKK Zrinjski, OKK Spars).