Poraz na otvaranju proljeća za Posušje, TOŠK odnio bodove s Mokrog Doca

Nogometaši Posušja poraženi su na otvaranju proljetnog dijela prvenstva u 1. ligi FBiH. Tri boda s Mokrog Doca odnijela je momčad TOŠK-a iz Tešnja, koja je slavila s rezultatom 0:2.

Uoči početka utakmice, minutom šutnje odana je počast za tragično preminulih osam mladih Posušana na početku Nove Godine.

Kad je riječ o ovoj utakmici, jesenski prvaci Federacije nisu na najbolji način otvorili nastavak prvenstva nakon dugačke stanke, a ovaj poraz ima još veću težinu tim više što se TOŠK bodovno izjednačio s Posušanima i u nastavku će biti jedan od glavnih konkurenata za ulazak u Premijer ligu.

Posušje je dosta dominantno otvorilo ovu utakmicu. Već u osmoj minuti nakon slobodnog udarca Serdarušić je pogodio vratnicu. No, nedugo nakon toga gosti iz Tešnja dolaze u vodstvo. Nakon lijepe akcije u 12. minuti za šok na Mokrom Docu pogodio je Sanin Klarić.

Posušje u nastavku utakmice stvorilo nekoliko dobrih situacija pred golom Kršića, ali nisu uspjevali doći do izjednačenja, a s druge strane gosti iz Tešnja lukavo su čekali prilike iz kontranapada.

Utakmica u Posušju počela je minutom šutnje za osam mladih života koji su stradali u nedavnoj tragediji. 🙏🏽👼🏽

Objavljuje HŠK PosušjeNedjelja, 7. ožujka 2021.

U 66. minuti gosti povećavaju vodstvo na 0:2 i praktično riješavaju pitanje pobjednika. Strijelac je ovaj put bio Sadik Škrijelj.

To se pokazalo i kao konačan rezultat, Posušje je zbog ostalih rezultata ostalo prvo na ljestvici, iako je bodovno poravnato s TOŠK-om, ali zbog bolje gol razlike, blaga prednost je na strani momčadi s Mokrog Doca. Za izabranike Denisa Ćorića slijedi gostovanje kod poslijednjeg Slavena iz Živinica, a TOŠK će na svom terenu dočekati Vis Simm-Bau.

HŠK POSUŠJE: Galić, Čolak, J. Barišić, Brekalo, T. Barišić, Landeka, Vranjić, J. Serdarušić, Nenadić, Bešlić, Begić

NK TOŠK: Kršić, Hukara, Imamović, Škrijelj, Klarić, Delić, Mujagić, Mehić, Šehić, Vulić, Dacić