Poraz Ćorića u četvrtfinalu US Opena

Borna Ćorić završio je s nastupom na US Openu porazom u četvrtfinalu od Alexandera Zvereva. Borna je odigrao dobar meč, do samog kraja bio je u igri, ali Nijemac je ipak upisao pobjedu.

Ulazak u meč bio je sjajan od strane Ćorića koji je odigrao briljantnih set i pol, Zverev je bio nervozan, nije imao pravi odgovor, ali kasnije se on podignuo, Borna nije mogao zadržati takvu kvalitetu igre i meč se okrenuo.

Prvi set Borna je dobio sa 6:1, u jednom gemu je Zverev zaprijetio kada je kod 3:1 stigao do 15:40, ali nije došao do breaka, odmah je opet izgubio servis i uskoro i set.

Ćorić je nastavio s odličnom igrom i u drugom setu gdje je poveo s 4:2 ali onda se Zverev ipak nekako vraća, poravnava na 4:4 i set odlazi u tie-break gdje je Nijemac bio bolji da 7:5.

Odmah na početku trećeg seta igrači su razmijenili breakove i nakon toga zadržali svoj početni udarac do kraja seta. Ponovno je odlučio tie-break i to ponovno je bolji bio Zverev, ovaj put sa 7:1.

Borna uopće nije igrao loše, ali Zverev je ipak vukao meč na svoju stranu. Kod 2:2 u četvrtom setu imao je Ćorić 0:40, Zverev se spasio da bi u osamom gemu Nijemac napravio break i nakon toga sa 6:3 uzeo taj set, piše Sportnet.hr.

Zverev odlazi u polufinale uz 18 aseva i čak 12 dvostrukih servis pogrešaka. Ćorić je osvojio čak više poena na reternu, imao dvostruko više break lopti, čak je i jednu više realizirao, no na kraju Zverev ipak slavi.