Pogledajte Hajdukovu večer za pamćenje: Emotivni susret dvije Torcide i ljepotica Karolina

Gostovao je Hajduk u Zabrzeu povodom proslave 70. rođendana Gornika i izgubio test utakmicu u nekompletnom satavu. Više od nogometa susret su obilježili svečarsko ozračje i brojne bakljade dviju prijateljskih navijačkih skupina identičnog imena Torcida. Slavlju pred ovogodišnjom rekordnom posjetom u Areni Zabrze pridružilo se 1.000 navijača Bijelih, koji su s domaćim pristašama zajedno navijali cijelu utakmicu.

Bez 11 igrača

Hajduk je u Poljsku došao bez 11 igrača i predstavio su se u formaciji u 4-1-4-1, koja se u napadu modificirala u 4-3-3 sa Tičinovićem i Gyurcsom na krilima. Uz Tičinovića, od igrača s manjom minutažom, priliku je dobio Bosančić na desnom stoperu, Filip na lijevom beku, Kožulj u sredini i Kovačević kao središnji napadač.

Rano je poveo Hajduk majstorijom Adama Gyurcsa. Nakon prekršaja nad Kovačevićem u 4. minuti izveo je Mađar slobodan udarac sa 22 metra i desnom nogom prebacio “živi zid”. Neobranjivo za vratara Pavlowskog za 0:1 na semaforu! Poravnao je domaćin iz prve prilike koja je stigla u 15. minuti nakon centaršuta s lijeve strane i loše reakcije Lopeza i Filipa u skoku. Loptu je primio Olszewski, ubacio s desne strane, a Woltszynski efektno petom s tri metra prevario vratara Grbića i poslao loptu u mrežu.

Na mukama je sljedećih 10-ak minuta bio vratar Gornika, jer u tri navrata su ga dobro ispružili hajdukovci. Prvo je odličnim refleskom obranio udarac Gyurcsa u 21. minuti, potom je izvukao i dva opasna udarca Radoševića s distance. Pokušao je i Juranović solo akcijom u 31. minuti, ali njegov je udarac sa 10-ak metara iskosa otišao pored desne vratnice. U jeku napada Hajduka ponovno je poveo Gornik i to preko Španjolca Igora Angula u 33. minuti. Izgubili su Bijeli loptu na sredini terena odakle je brzo poslana u prostor iza leđa obrane Hajduka, za Angula, koji je sam sjurio prema Grbiću i udarcem sa 12 metara poslao ljevicom u mrežu.

Poljak-komentator

Hajduk je odgovorio pogotkom Kovačevića šest minuta kasnije. Kožulj za Tičinovića na desnoj strani, povratna na pet metara za Kovačevića i lopta je u mreži za 2:2. Gornik je ponovno poveo u 58. minuti nakon još jedne dubinske lopte iza zadnje linije Bijelih, a Liszka je sam pred Grbićem rutinski matirao vratara Hajduka. U posljednjih devet minuta domaćin je igrao bez Suareza, koji je dobio isključujući drugi žuti karton, ali nisu Splićani uspjeli materijalizirati brojčnanu prednost, piše Jutarnji List.

Treba još dodati da se utakmica prenosila u live streamu na službenoj web stranici Hajduka uz jednog poljskog navijača u ulozi komentatora. Dvoboj je sudio jedan od najboljih poljskih arbitara, Daniel Stefanski, a prvi asistent bila je toliko spominjana poljska 20-godišnja ljepotica Karolina Bojar. Uzvratni susret Hajduka i Gornika očekuje se u srpnju ove godine na Poljudu, ali termin još nije preciziran.