Podjela bodova pred praznim tribinama stadiona Pecara

Zanimljiva utakmica posljednjeg 30. kola Premijer lige BiH odigrale su ekipe Širokog Brijega i Olimpica.

Na Pecari je pred praznim tribinama odigrana utakmica između Širokog Brijega i Olimpica. Široki je u prvom poluvremenu bio nešto konkretniji, ali se ni sarajevska ekipa svakako nije došla braniti. Najozbiljniju priliku imao je u 24. minuti Mateo Roskam na asistenciju Mišića, ali lopta od prečku odlazi u korner. Ipak u trenucima kada je Široki dominirao, Olimpic dolazi do vodstva golom Gujčića. Nemoćan je bio golman Bilobrk. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu solidna igra na obje strane. Nakon jedne sporne sudačke odluke pobunio se trener Olimpica, Jusufbegović. Glavni sudac susreta mu to nije oprostio te ga je poslao na tribine. Ipak sarajevski premijerligaš je nastavio sa napadima te je Bilobrk u više navrata morao intervenirati. U 78. minuti ipak poravnanje. Sviran je jedanaesterac za Široki Brijeg, a Šilić je rutinski pogodio za 1:1. To je bio i krajnji rezultat utakmice na Pecari.