Podjela bodova na Pecari: Široki – Leotar (1:1)

U 25. kolu Premijer lige BiH, nogometaši Širokog Brijega odigrali su neodlučeno protiv veoma raspoložene momčadi Leotara (1:1).

Gosti iz Trebinja poveli su u 9. minutoj pogotkom Stojčeva. Nakon primljenog pogotka, ‘Plavo – bijeli’ su podigli ritam, no bez ikakvih izglednih šansi za postizanje pogotka do kraja prvom dijela susreta.

U nastavku, Širokobriježani su pritiskli goste što je rezultiralo izjednačujućim pogotkom u 77. minuti kada na ubačaj Bertoše za 1:1 glavom pogađa Ivica Džidić.

Nekoliko minuta prije kraja susreta, gosti ostaju s igračem manje, nakon što je Novaković zbog psovke sucu Bjelici dobio drugi žuti karton. Široki je i dalje pritiskao, a najveću šansu za potpuni preokret imao je Krešimir Kordić koji je u 86. minuti imao stopostotnu priliku za postizanje pogotka, no vratar Rajić spašava situaciju.

U utorak, 30. svibnja, NK Široki Brijeg igra prvu finalnu utakmicu Kupa BiH na stadionu Grbavica protiv momčadi Željezničara.