Počinje peta off-road utrka “Blidinje Challenge 2024”

Sve je spremno za četverodnevnu off-road utrku “Blidinje Challenge 2024”, koja će u organizaciji kluba HercegProTeam okupiti najbolje regionalne i svjetske off-road vozače.

Po riječima Marina Zelenike, tajnika Off road kluba HercegProTeam, natjecatelji ove godine dolaze iz zemalja regije te iz Austrije i Engleske, a za nagradni fond od 10.000 eura borit će se 25 posada.

“Blidinje Challenge” održava se već petu godinu uzastopno i ovo je jedina off road utrka u našoj regija koja ima tako velik nagradni fond. Utrka počinje u četvrtak u 12 sati, a vozi se prolog, kružna trka u kojoj se posade bore za startne pozicije za naredne etape. Istoga dana vozit će se i noćna vožnja.

U petak slijedi orijentacijska utrka po brdskom i šumskom terenu, dok u subotu od 15 sati kreće kružna utrka kod Blidinjskog jezera. Tu se može prići malim vozilima i to je jako zanimljiva etapa gdje starta više vozila odjednom, natječe se preko raznih prepreka što je jako interesantno za gledatelje, kazao je Zelenika.

Finalni dan, u nedjelju, preko puta jezera bit će održan specijalni ispit za natjecatelje, nakon kojeg slijedi proglašenje pobjednika i dodjela nagrada.

U nedjelju jedno po jedno auto starta i prelazi preko raznih prepreka. Sve je vidljivo sa jednog mjesta tako da ima dovoljno prostora za posjetitelje, koji mogu doći i vidjeti jedan performans, ono što se ne može vidjeti u svakodnevnom životu, naglasio je Zelenika.

Napomenuo je kako je uz sve to planiran i popratni sadržaj te da očekuju posjete više tisuća ljudi.

U subotu navečer održat će se afterparty na kojem će nastupiti DJ Leo i Lexus band, a bit će organizovirana i bogata tombola na kojoj je glavna nagrada terensko vozilo. Na našim događajima, prvenstveno u subotu i nedjelju, bude prisutno po pet i više tisuća ljudi, ovisno o vremenu, a ove godine najavljuju lijepo vrijeme tako da očekujemo i veće brojke, kazao je Zelenika.

(Fena)

Komentari:

Zadnje dodano

  • Auto-Moto

Automehaničar otkrio koji je automobil najsigurniji na svijetu

Sigurnost automobila postala je jedan od najvažnijih čimbenika pri odabiru vozila, kako za vozače, tako…

2 minute prije
  • Nogomet
  • Sport

Zrinjski igra uzvrat protiv Slovana i traži čudo za prolazak dalje

Nogometaši Zrinjskog i Slovana u utorak navečer u Mostaru igraju uzvratnu utakmicu drugog kola kvalifikacija…

3 minute prije
  • Magazin
  • Zanimljivosti

Kako se Široki Brijeg prikazivao kroz stoljeća: Tragovi zaboravljenih mjesta i imena

Više od pet stoljeća starih europskih karata svjedoči o postupnom oblikovanju prostora današnjeg Širokog Brijega…

11 minuta prije
  • Glazba
  • Zabava

Večer posvećena Oliveru Dragojeviću dirnula publiku u Mostaru

Na platou ispred Centra za kulturu Mostar, u okviru međunarodne kulturne manifestacije "Mostarsko ljeto 2025",…

18 minuta prije
  • Vijesti

Široki Brijeg ima najveći rast broja stanovnika u FBiH

Raspon promjene stanovništva (prirodnog prirasta u odnosu na broj stanovnika) u Federaciji BiH u 2024.…

26 minuta prije
  • Izdvojeno LIFE
  • Life

U nedjelju misa i bolesničko pomazanje za stare i nemoćne u Širokom Brijegu

U crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Širokom Brijegu u nedjelju, 3. kolovoza, s početkom…

52 minute prije