Počela najneizvjesnija sezona Premijer lige BiH

Nogometaši Rudar Prijedora pobijedili su Mladost s 3:0, Radnik je bio bolji od Viteza rezultatom 1:0, a istim rezultatom slavio je Čelik protiv Slobode u prvim utakmicama nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine koja slovi za najneizvjesniju u povijesti otkad se igra.

Naime, ligu će na ljeto napustiti čak šest klubova zbog formiranja Lige 12, a pobjednici Lige RS-a i Prve lige FBiH će postati premijerligaš.

Rudar je sve pogotke postigao u prvom poluvremenu utakmice u Prijedoru. Prvi pogodak postigao je Radoja u 6. minuti, a nakon njega u strijelce se upisao Arežina. Treći pogodak i svoj drugi na utakmici postigao je Arežina iz jedanaesterca u 38. minuti.

Jedini pogodak na utakmici između Radnika i Viteza za domaću momčad u 63. minuti postigao je Lazić .

Čelik je pogotkom Mahira Karića iz 13. minute slavio na Bilinom polju protiv tuzlanske Slobode (1:0).

U derbi susretima 1. kola viceprvak Željezničar i pobjednik Kupa BiH Olimpic u nedjelju, 26. srpnja, gostuju u Banja Luci protiv Borca, odnosno protiv Zrinjskog u Mostaru.

Široki Brijeg će pak novu sezonu otvoriti u nedjelju na uvijek neugodnom gostovanju u Travniku, a utakmicu će najvjerojatnije prenositi klupska televizija NKŠB TV.

Aktualni prvak Sarajevo uvodnu utakmicu prvenstva kao domaćin će igrati u ponedjeljak, 27. srpnja, u Travniku na stadionu Pirota na kojem dočekuje zvorničku Drinu. Bordo momčad ne može ugostiti Zvorničane na svom stadionu Koševo zbog koncerta Dine Merlina.