Pobjedom protiv Livna rukometaši Širokog osigurali plasman u viši rang

Rukometaši Širokog ne znaju za poraz od siječnja ove godine, u tom ritmu nastavili su i u današnjoj, ujedno i posljednjoj ovosezonskoj utakmici na domaćem terenu gdje su i dalje neporaženi. Ovoga puta mladi širokobriješki rukometaši uvjerljivo su pobjedili goste iz RK Livna rezultatom 45:30 te samim time potvrdili plasman u viši rang natjecanja.

Prvih 10 minuta utakmice igralo se gol za golom, sve do rezultata 7-7, kad Široki pravi seriju od 6-0 te već sredinom prvog poluvremena pokazuju da su jako željni pobjede u ovoj utakmici te se gostima nije pisalo dobro. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 19:12.

U nastavku igre rukometaši Širokog ubacuju u još veću brzinu te povećavaju svoju prednost, najviša je iznosila 15 golova razlike u zadnjim minutama susreta pri rezultatu 43:28 koja se i do kraja održala te mladi širokobriježani upisuju još jednu pobjedu u nizu, nastavljaju oduševljavati svojim dobrim partijama te uspjevaju ostati neporaženi na domaćem terenu ove sezone, a već prije smo spomenuli da za poraz ne znaju još od siječnja ove godine. Zbog dobrih igara i rezultata, Širokobriježani će kako sada stvari stoje, 2 kola prije kraja prvenstva, zadržati drugu poziciju na ljestvici te su već ovom pobjedom potvrdili plasman u viši rang natjecanja, odnosno u 1. ligu FBiH.

Najbolji strijelac utakmice bio je iskusni Mihaljević (RK Livno) koji je postigao 15 pogodaka, dok su se kod domaćih najviše istaknuli Frano Slišković s 14 te Ivan Šaravanja s 10 pogodaka.

Do kraja prvenstva Širokom su preostale još dvije gostujuće utakmice, jedna zaostala utakmica 15. kola protiv Nove Bile te utakmica posljednjeg kola protiv Viteza.

ŠIROKI BRIJEG – Dvorana SRC-a Mandić. Gledatelja: 50. Utakmica 16. kola Lige Herceg-Bosne: Široki – Livno 45:30 (19:12). Suci: Danijel Križanović i Ivan Marić (oba Mostar). Delegat: Mihovil Sopta (Široki Brijeg).

ŠIROKI: Darko Draškić, I. Mandić, F. Slišković 14, I. Sesar 7, I. Šaravanja 10, Domagoj Draškić 3, J. Tomas 6, L. Marić, J. Soldo, A. Galić 2, T. Ćavar 1, T. Kvesić 1, M. Ćorić, H. Filipović. Trener: Mihovil Bilać.

LIVNO: N. Bandov, A. Gelo, I. Čuljak 6, R. Pavličević 1, M. Karaula 3, I. Kasalo 2, M. Mihaljević 15, D. Herceg 2, A. Džumhur, M. Marelja. Trener: Branko Perković.

Sedmerci: Široki 4/4, Livno 4/5

Isključenja: Široki 10 minuta, Livno 6 minuta.