Pobjeda Zrinjskoga u teškoj završnici

U šokantnoj završnici HKK Zrinjski pobijedio je Igokeu rezultatom 71:65 u trećoj finalnoj utakmici košarkaškoga Prvenstva BiH. Ovom pobjedom momčad Zrinjskoga povela je u finalnoj seriji 2-1 te se borba za prvaka nastavlja u srijedu u Laktašima.

U prepunoj dvorani na Bijelom Brijegu domaći igrači furiozno su otvorili susret. Dobrom obranom i uigranim napadima lako su došli do vodstva kojega su do kraja četvrtine samo povećavali. Prva četvrtina brzo je otišla u korist domaćih rezultatom 24:8.

U drugu je četvrtinu Igokea ušla nešto bolje. Predvođeni ponajviše koševima Nikole Jevtovića gosti su se polako vraćali u igru, no sredinom četvrtine domaćini se ponovno bude i dižu rezultat na 37:19. Do kraja prvoga poluvremena gosti su pokušali smanjiti zaostatak, ali na odmor se otišlo s prednošću domaćih od 40:25.

Isti ritam utakmice nastavio se i početkom drugoga poluvremena. Gostujući igrači pokušavali su smanjiti razliku, no Zrinjski nije značajnije ispuštao stečenu prednost sve do sredine treće četvrtine kada Igokea nakon dužega vremena smanjuje na samo sedam poena zaostatka.

Bolja igra gostiju nije dodatno motivirala domaće igrače koji su radili grešku za greškom tako da se u posljednji period igre ušlo s prednošću Zrinjskoga od samo pet razlike (50:45).

Publiku u Mostaru početkom posljednje četvrtine probudili su svojim odličnim potezima Smajlagić i Brummit. U nastavku se igrala vrlo napeta utakmica.

Iako su gosti dizali svoj tempo igre, u neizvjesnoj završnici pobjeda je ipak pripala Zrinjskom.

U redovima Zrinjskoga šuterski raspoloženi u ovom susretu bili su Sven Smajlagić sa 14 poena i Marko Ramljak s 13 poena i 10 skokova, dok se kod Igokee istaknuo Dominic Artis s 26 ubačenih koševa.