Pobjeda Zrinjskog u hercegovačkom derbiju: Široki “nestao” u 120 sekundi

HŠK Zrinjski u srijedu je u Mostaru s 2:1 svladao NK Široki Brijeg u zaostaloj utakmici 8. kola Premijer lige BiH.

Zrinjski je zaprijetio već u 20. sekundi preko Filipovića koji je šutirao pravo u Zlomislića.

Široki je veliku priliku imao u petoj minuti. Cipetić je ubacio loptu za Pervana koji je šutirao, a loptu u posljednji trenutak s gol-crte čisti Jakovljević.

Domaćin u 23. minuti dolazi do vodstva. Damir Zlomislić je odlično pronašao Ćorluku koji se ubacio iz drugog plana i pogodio za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Zrinjski dolazi i do drugog gola. Martin Zlomislić je loše ispucao loptu, ona je došla do Ćorluke koji je iz uloge strijelca prešao u ulogu asistenta i loptu produžio do Ivančića koji je udvostručio vodstvo Zrinjskog.

Široki je nakon dužeg vremena zaprijetio u 34. minuti, ali udarac Pervana odlazi pored gola.

Plemići su u 38. minuti, u razmaku od nekoliko sekundi, zaprijetili preko Bilbije i Ivančića, ali su oni bili neprecizni.

Tomislav Čuljak je zbog ozljede igru morao napustiti u 40. minuti, a umjesto njega je u igru ušao Mato Stanić.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imali su Plavo-bijeli. Nakon nesporazuma u obrani Zrinjskog, lopta je došla do Ćorića čiji udarac brani Brkić.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja. Široki je pokušavao s udarcima iz daljine, ali su oni bili neprecizni.

Bekić je u 78. minuti u kaznenom prostoru srušio Jovića, ali se sudac Luka Bilbija nije oglasio.

Dobru priliku Široki je imao u 89. minuti, ali Cipetićev udarac brani Brkić. Dvije minute kasnije Plavo-bijeli dolaze do gola. Cipetić je ubacio, a Jakovljević skrenuo loptu u svoju mrežu.

Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao i Zrinjski nakon dvije godine dolazi do pobjede nad Širokim.

Zrinjski u sljedećem kolu gostuje kod Radnika, a Široki kod Veleža.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Jakovljević, Barbarić (od 62. minute Tičinović), Bekić, Enin (od 82. minute Trebotić), Zlomislić, Bilbija, Filipović, Todorović (od 73. minute Sahiti), Ivančić (od 82. minute Kunić).

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Čuljak (od 40. minute Stanić), Ćorić (od 77. minute Grgić), Jurilj (od 46. minute Jović), Marić, Radeljić, Vukoja (od 62. minute Jurić), Begić, Jurić, Pervan (od 77. minute Ikić).