Pobjeda u Vrapčićima: Jurić i Miškić odveli Široki u četvrfinale Kupa

Nogometaši Širokog Brijega izborili su četvrtfinale Kupa BiH. Pogotkom Stipe Jurića slavili su u Vrapčićima protiv Veleža rezultatom 0:1 te tako uzvratili Veležu za nedavni prvenstveni poraz na istom mjestu.

Toni Karačić na ovoj utakmici nije mogao računati na reprezentativce Marića, Zlomislića i Cipetića, a Begić i Čuljak su bili ozlijeđeni, stoga je strateg Širokobriježana morao tražiti unutarnje rezerve. Priliku od prve minute dobili su Kristijan Medić na lijevom bočnom, te Ivan Grgić na poziciji središnjeg veznog igrača.

Rođeni, koji nisu mogli računati na Zeljkovića, su od prve minute žestoko pritisnuli posljednju liniju gostiju iz Širokog Brijega, koji i dalje imaju problema s fizičkom spremom po oporavku od koronavirusa većeg dijela momčadi.

Igrači Feđe Dudića su kroz jak ritam jednako kao i u nedavnoj prvenstvenoj utakmici nastojali što prije probiti obranu Širokog, ali to im u prvom poluvremenu nije uspijevalo.

Široki je što svjesno, što nesvjesno prepustio loptu domaćima, a pred golom Miškića redale su se prigode domaćih. Veliku dominaciju Velež nije uspio okruniti kroz prigode Pršeša, Vehabovića, Osmića i u nekoliko navratra Mulića. Uvijek bi lopta otišla preko ili kraj gola ili bi Širokobriježane spasio odlični Miškić.

I onda obično kako to bude u nogometu, Široki se u završnici prvog poluvremena probudio i kaznio Velež. Nakon sjajnog kontranapada u 38. minuti i odličnog dodavanja Stanića, Jurilj je izašao sam pred Bogdanovića, ali njegov udarac vratar Veleža brani. Ali sve je to pratio Stipe Jurić koji je uhvatio odbijenu loptu i pospremio je u mrežu za veliko slavlje gostiju i vodstvo 0:1.

Isti igrač samo nekoliko minuta ulazi u veliku prigodu s kojom je praktično mogao ovjeriti prolaz svoje momčadi u četvrfinale Kupa. Nakon proigravanja Ćorića, koji je ovaj put zaigrao na desnom bočnom, Jurić bježi stoperima Veleža, ali u završnici mu je nestalo snaga pa nije uspio ponovno svladati Bogdanovića.

Nakon nekoliko uvodnih minuta u nastavku, Velež ponovno pritišće polovicu Širokog, ali nije uspijevao svladati raspoloženog Miškića, koji je branio sve što je išlo prema njegovu golu u prvih 30 minuta drugog dijela. Pokušali su redom Ćosić, Mulić i Cvijanović, ali sve njihove udarce znalački je obranio vratar Širokobriježana. Široki je s druge strane imao jednu prigodu preko Vukoje u 55. minuti, ali njegov udarac otišao je pored gola domaćih.

A u 74. minuti pokušao je za goste Jović iz slobodnog udarca, ali njegov udarac je otišao za malo preko gola. U posljednjoj dionici utakmice Široki je uspio dosta umrtviti igru, čuvajući sigurno stečenu prednost. A domaći su bacili karte u napad, no Široki se postavio dosta čvrsto.

U sudačkoj nadokandi Široki je mogao i povećati vodstvo. Pervan je promašio nemoguće nakon dodavanja Angelova, lopta je prošla kraj same vratnice domaćih. Rezulat se do kraja tako nije mijenjao i Široki je napravio važan rezultatski iskorak prolaskom u četvrtfinale.

VELEŽ: Bogdanović, Bihorac, Pršeš (od 46. Brandao), Ćosić, Ovčina (od 61. Cvijanović), Osmić, Ferreyra Dario (od 61. Radović), Vehabović (od 71. Anđušić), Ćivić, Radovac, Mulić.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, M. Jurić, Radeljić, Ćorić, Grgić (od 81. Mašić), Stanić, Vukoja (od 74. Pervan), Jurilj (od 89. Angelov), Jović ( od 89. Obšivač) S. Jurić (od 74. Ikić)