Pobjeda u Mejdanu: Drežnjak i Davis predvodili Širokobriježane

Košarkaši Širokog slavili su u sklopu 16. kola Košarkaškog prvenstva BiH nad momčadi tuzlanske Slobode u dvorani Mejdan s rezultatom 61:67.

Izabranici Damira Vujanovića bilježe u posljednje vrijeme dobre rezultate, kako u bh. prvenstvu tako i u Drugoj ABA ligi. A tu dobru formu pokazali su i u ovoj utakmici.

Gosti s Pecare su dosta dobro otvorili utakmicu i prvu četvrtinu odveli u svoju korist s 21:13.

Druga dionica je bila puna tehničkih grešaka i promašaja s obje stranu, a ona je pripala Tuzlacima (14:12), pa se na poluvrijeme otišlo sa šest koševa prednosti za Široki (27:33).

Uporni Tuzlaci su početkom treće četvrtine dobro pritisnuli Širokobriježane i u više navrata izjednačavali rezultat, ali poveli su samo jednom (37:35). Na kraju ove dionice gosti su imali “kapital” od tri koša prednosti za samu završnicu (46:49).

Kada je bilo najpotrebnije Široki je bio najbolji pa iako je utakmica bila dosta neizvjesna i mogla otići na obje strane, u posljednjih pet minuta Široki je prelomio utakmicu u svoju korist, zahvaljući prije svega odličnim Drežnjakom i Davisom.

Kod Širokog Drežnjak je pogodio 20 koševa, a Davis 14 koji je pritom dodao i devet asistencija, Čolak i Zubac su pridodali po 7 koševa.

Kod domaćih najbolji su bili Mustapić s 19, odnosno Durmo s 18 koševa. Alikadić je pridodao 14 koševa.