Pobjeda u Laktašima: Zrinjski je novi prvak BiH!

HKK Zrinjski Mostar po prvi je put postao prvak BiH u košarci! U rezultatski tijesnoj utakmici do samoga kraja, Plemići su svladali domaćina Igokeu rezultatom 73:77 i time došli do povijesnoga uspjeha kluba.

U četvrtoj finalnoj utakmici košarkaškoga Prvenstva BiH svi ljubitelji loptanja pod obručem mogli su biti zadovoljni prikazanom igrom oba finalista. Iako je mostarska momčad imala nekoga prostora za kalkuliranje i opušteniju igru, susret su odlučno otvorile obje momčadi.

U prvoj četvrtini u dvorani u Laktašima igrala se vrlo dinamična utakmica. Do sredine četvrtine momčadi su bile rezultatski izjednačenje, ali Igokea radi seriju 10:0 i dolazi do vodstva od 19:13. Međutim, u posljednjim sekundama na drugoj strani Marko Ramljak pogađa tricu i vraća svoju momčad na minus jedan. Četvrtina je završila rezultatom 19:18.

Drugu četvrtinu bolje su otvorili domaći igrači. Igokea brzo radi seriju od 9:0 i dolazi do vodstva od 29:21. U nastavku domaći igrači dižu prednost koja je sezala i do 12 razlike, ali gosti se pred kraj četvrtine bude i dobrom reakcijom Sokolovića dolaze dolaze do minus pet, tako da se na odmor otišlo rezultatom 38:33.

U drugo poluvrijeme gosti ulaze odlično i dobrim reakcijama Svena Smajlagića prelaze u vodstvo. U nastavku se igrala vrlo neizvjesna utakmica, momčadi su se cijelo vrijeme izmjenjivale u vodstvu, tako da je treća četvrtina otišla u korist Igokee rezultatom 59:57.

U posljednju četvrtinu obje momčadi ulaze borbeno. Sredinom četvrtine Dominic Artis atraktivno pogađa tricu, no na drugoj strani parketa Ramljak uzvraća istom mjerom za rezultat od 69:69, pet minuta prije kraja. Pri rezultatu od 73:74, Ramljak gađa novu tricu i dovodi Zrinjski do pobjede i prve titule prvaka BiH.

Plemiće je u ovome susretu predvodio dvojac Ramljak-Sokolović. Sokolović je ubacio 21 koš, a Ramljak je dodao svojih 19, dok su za Igokeu najviše poena postigli Rikić koji je ubacio 14 i Artis koji je ubacio 15 koševa.