Pobjeda Širokog na gostovanju u Tuzli

NK Široki Brijeg pobijedio je rezultatom 0:1 na gostovanju kod FK Sloboda Tuzla u okviru 17. kola Premijer lige BiH.

Dvoboj susjeda na ljestvici donio je veliku borbu na sredini terena u prvom poluvremenu. Domaćini nisu nijednom uputili udarac prema golu, dok je Široki više kontrolirao igru na travnjaku. Igralo se vrlo tvrdo s obje strane, ali Plavo-bijeli su dominirali u posjedu lopte i pokušajima da se dođe do gola protivnika.

Prvu i jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu imao je Stipe Jurić u 30. minuti. Bila je to stopostotna šansa za mladog nogometaša Širokog, našao se u poziciji jedan na jedan, ali vratar Čokorilo spasio je domaćine.

Široki je do vodstva 1:0 došao u 49. minuti. Stipe Jurić uputio je udarac, a vratar Slobode napravio veliku grešku.

NK Široki Brijeg s igračem više bio je od 66. minute kada je iz igre isključen Hadžanović zbog drugoga žutog kartona.

Široki sljedeće kolo (25. studeni) čeka hercegovački derbi protiv GOŠK-a iz Gabele, a Sloboda ide na gostovanje kod Radnika.

U Tuzli napadnuta uprava i predstavnici NK Široki Brijeg

FK Sloboda: Čokorilo, Adžem, Salihović, Pršeš, Husejinović, Smajić, Ivetić (K), Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić.

NK Široki Brijeg: Bilobrk (K), Kožul, Matić, Eliomar, Ćorluka, Popović, Jure, Kovačić, Begonja, Perković, Marković