Pobjeda rukometaša Širokog s čak 22 gola razlike!

ŠIROKI BRIJEG – Rukometaši Širokog u domaćem nastupu, u sklopu 6. Kola Lige Herceg-Bosne, opravdali su ulogu favorita i pobijedili sastav Nove Bile s uvjerljivih 41:19 (20:7).

Gosti su prvi poveli na utakmici pogotkom Viljke, međutim domaćin je uzvratio nesvakidašnjom serijom od čak 8:0 i tako u uvodnom dijelu prelomio ovu utakmicu. Već do poluvremena prednost igrača trenera Mihovila Bilaća narasla je na visokih 20:7 i time je pitanje pobjednika bilo riješeno.

U nastavku susreta su tako priliku za igru dobili i igrači s manjom minutažom u domaćem sastavu, no i oni su je više-manje jako dobro iskoristili, pa je semafor na samom kraju pokazivao uvjerljivih 41:19. Frano Slišković sa 10 i Ivan Lasić sa 7 pogodaka su predvodili domaće strijelce, dok su kod gostiju Alilović i Bajo po 5 puta pogađali suparničku mrežu.

Širokobriježanima je ovo bila četvrta pobjeda u dosadašnjih šest nastupa, dok sastav Nove Bile i nadalje čeka na svoje prve bodove.

ŠIROKI BRIJEG – Dvorana SRC-a “Mandić” – obilaznica. Gledatelja: 30. Suci: Križanović i Marić. Utakmica 6. Kola Lige Herceg Bosne: Široki – Nova Bila 41:19 (20:7).

ŠIROKI: Ćorić, Draškić, Gugić 3, Galić 5, D. Draškić 1, Slišković 10, Sesar 1, Tomas 6, Ćavar, Soldo 1, Lasić 7, Kvesić, A. Mandić 1, M. Mandić 6, Filipović. Trener: Mihovil Bilać.

NOVA BILA: Dujmović, Maros, Brkić 4, Alilović 5, Bajo 5, Vuković, Viljka 2, Čeko 1, Matošević, Martić 2. Trener: Velimir Martić.

Sedmerci: Široki 6/8, Nova Bila 2/3.

Isključenja: Široki 12 minuta, Nova Bila 8 minuta.