Pobjeda i spektakl Hajduku za rođendan

HAJDUK je s 2:0 porazio Slaven Belupo u prvoj prvenstvenoj utakmici godine i na najbolji način proslavio 105. rođendan pred gotovo 20 000 navijača na Poljudu.

Iako su Splićani još jučer počeli sa slavljem rođendana najdražeg kluba, tek nakon posljednjeg sučevog zvižduka prava je fešta mogla početi. Sa krova Poljuda su na kraju utakmice padobranima spuštene signalne raketa, a onda je uslijedio i vatromet koji je obasjao stadion.

Na početku utakmice Torcida je na Sjeveru izvjesila transparent igrača s brojem 12 na cesti kako ide prema tunelu, uz natpis: “Cestom ponosa čista srca i obraza”. Igrači Hajduka su, pak, na teren izašli s transparentom za navijače na kojem stoji: “Vi ste Hajduk”.

Sušić zabio za svoj i Hajdukov rođendan

Prvi gol na utakmici postigao je još jedan slavljenik, danas 24-godišnji Tino Sven Sušić svoj je rođendan obilježio zabivši za 1:0 u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

U siromašnom prvom pluvremenu Hajduk je samo još jednom uspio uputiti udarac u okvir gola Slaven Belupa, dok su gosti iz Korprivnice najbliži pogotku bili u 36. minuti kada je oštar prizemni udarac Filipa Ozobića završio pored stative vratara Kalinića.

Već na početku drugog poluvremena Marko Bencun imao je dvije prigode za povećavanje vodstva, ali ne uspijeva poslati loptu u mrežu baš kao ni u 66.minuti kada sa tri metra pogađa jednu, a onda odbijenom loptom i drugu stativu Slavenovog gola, prenosi Index.hr.

Cijelo drugo poluvrijeme igralo se na polovini gostiju i taj pritisak urodio je drugim pogotkom kojeg je postigao udarcem glave stoper Zoran Nižić i time postigao konačni rezultat susreta.

Hajduk je ovom pobjedom ostao treći, ali se privremeno približio Dinamu na tri boda zaostatka.

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 2:0

HAJDUK: Kalinić, Juranović, Bilyi, Nižić, Milić, Jefferson, Sušić, Bencun, Maloku, Tudor, Velez.

SLAVEN BELUPO: Rozman, Međimorec, Arap, Delić, Jambor, Brlek, Ozobić, Musa, Štiglec, Križman, Barić