Plemići nisu imali snage: Visoka pobjeda Malmoa u prvoj utakmici

HŠK Zrinjski Mostar izgubio je na gostovanju u trećem kolu kvalifikacija za Europsku ligu od švedskog Malmoa rezultatom 3:0.

Domaćini su očekivano odmah preuzeli inicijativu i nisu ostavljali prostora Plemićima. Zrinjski i kada bi došao do lopte teško ju je uspijevao sačuvati u svojim nogama.

Treba istaknuti kako je Zrinjski ponovno kao kapetan predvodio Slobodan Jakovljević koji je ubilježio 100. nastup u dresu Plemića.

Prvu ozbiljnu priliku Malmo je imao u 16. minuti, Bachriou je uputio udarac, ali je Brkić bio na mjestu. Domaćini nisu popuštali s pritiskom. U 25. minuti Malmo iz kontre ne iskorištava odličnu šansu, Rosenberg sa svega nekoliko metara puca pored gola.

U fantastičnoj prilici u 33. minuti našao se Govedarica. Rustemović je poslao sjajnu loptu, Govedarica je odlično istrčao i pobjegao obrani domaćih, ali je loptu poslao visoko iznad gola.

Dvije minute kasnije, na drugoj strani Malmo nije uspio povesti iz stopostotne prilike, Brkić je upisao vrhunsku intervenciju, ali odmah u sljedećem napadu domaćini dolaze do 1:0.

Nakon ubačaja iz kuta i velike gužve u šesnaestercu Zrinjskog, Bengtsson se upisao u strijelce.

Nepotreban i oštar start pred kraj prvoga poluvremena radi Molins nad Jakovljevićem koji mu je već bio pobjegao, a sudac se odlučio za žuti karton.

Do kraja poluvremena nije bilo prostora za novu priliku tako da se na odmor otišlo sa zasluženim vodstvom domaćih.

U drugo poluvrijeme Zrinjski je ušao napadački, otvorili su se i pokušavali su uzvratiti domaćinima, ali nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti fizički nadmoćnijoj ekipi.

Iznimno motivirani nogometaši Malmoa i dalje su držali inicijativu i do novoga pogotka došli su u 67. minuti preko Andersa Christiansena.

Igra Zrinjskog raspala se nakon drugog primljenog pogotka i za 3:0 u 75. minuti zabio je Rieks.

Ritam je opao nakon trećeg pogotka i do promjene rezultata više nije dolazilo.

Uzvrat se igra za tjedan dana na Pecari u Širokom Brijegu od 19 sati.

Malmo: Dahlin, Larsson, Safari, Rieks, Lewicki, Bachriou, Rosenberg, Molins, Christiansen, Bengtsson, Berget

Zrinjski: Brkić, Čirjak, Hadžić, Šovšić, Barbarić, Rugašević, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.