Plemići nastavljaju europski put: Zrinjski nakon drame uspio svladati Vallettu!

HŠK Zrinjski Mostar je u jako napetom susretu i s igračem manje od 50. minute uspio nadigrati momčad Vallette s 2:1 i tako se plasirao u treće pretkolo Europske lige.

Mostarci su pomalo nervozno ušli u susret radeći puno grešaka na terenu, što je nogometašima Vallette otvaralo mogućnosti da lakše dođu do vrata Zrinjskog. U 25. minuti odličnu šansu imali su domaćini da preko Albe, koji se našao sam ispred vratara Solde, dođu do pogotka, međutim lopta je otišla preko gola.

No, Zrinjski se ubrzo budi i do potrebnog vodstva dolazi fantastičnim pogotkom Hrvoja Barišića. Barišić je u 31. minuti nakon prekida s lijeve strane snažno pucao s velike udaljenosti i zabio sjajan zgoditak za 1:0.

Valletta je par minuta kasnije imala odličnu priliku za izjednačenje, ali vratar Zrinjskog brani šut Fontanelle.  Do kraja poluvremena domaćini su imali još jednu priliku, ali Piciollo puca pored gola tako da se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Zrinjskog.

Drugo poluvrijeme nije počelo dobro za Plemiće – u 50. minuti drugi žuti karton dobio je Galić, a u 56. minuti za 1:1 pogodio je Borg.

Mostarci su nakon početnog šoka u nastavku pohvatali konce igre i iako su imali igrača manje, vodili su glavnu riječ na terenu.

Do novog vodstva u susretu Zrinjski je došao u 66. minuti pogotkom Miloša Filipovića za 1:2.

Zrinjski će u 3. pretkolu Europske lige igrati protiv bugarskog Ludogoretsa koji je iz kvalifikacija za LP ispao od mađarskog Vidija. Prva utakmica trećeg pretkola na rasporedu je 9. kolovoza, a uzvrat je sedam dana kasnije. Zrinjski je gost u prvom dvoboju.

15 komentara

• Dragi ljudi u upravi NK Široki Brijeg, pokažite sada da vam je makar malo stalo do mišljenja navijača koji podržavaju klub uvijek i u svakoj situaciji. Ova slika je slavlje pobjede protiv Zrinjskog 2:1 i tada smo svi skupa bili ponosni na naše nogometaše. Sjetimo se još Aberdeen Football Club kada je došao, finale Kupa protiv FK Sarajevo08 i mnogo puta kroz duge godine jer klub je igrao velike europske utakmice i ima veliku reputaciju i nitko osim nas nije imao pravo biti na našem domu, na našoj svetinji.

Znamo da vas nije baš pretjerano briga za to što mi govorimo jer to je kako se ovdje kaže “svitska priča”, ali taj isti svit je u stanju pokupovati sve dresove od prošle sezone i odmah sada razgrabiti nove koji su došli, taj svit je povadio članske iskaznice i produžio godišnje ulaznice, a samim time i produžio odanost ovom klubu i odanost toj Pecari. Stoga nam se nemojte istovariti na ideale i dopustiti najveću sramotu i provokaciju koju je vidio širokobriješki sport. HKK Široki je u stanju pofajtati se na sred parketa i uprava i svi, kako bi klub napredovao i pobjedio, jer se bore za ciljeve kluba i uvijek su tako radili, a ne da daju dvoranu na licitaciju. Ne smijete dati stadion istim onim ljudima koji su u stanju kamenovati naše navijače po dolasku na gostovanje, istim onima koji su 3 i pol sata prije utakmice u Širokom došli provocirati i praviti nerede, onima koji su prije par godina na gostovanju u Mostaru naše navijače od kojih su neki bili s obitelji i djecom gađali kamenjem. Sada promislite malo!

Mi smo očekivali spektakl protiv Udinese, ali ipak smo morali igrati u Zenici. Pa ako mi možemo igrati u Zenici, mogu i oni. Vi se nemojte praviti velikodušni, jer će te se time zauvijek posrati na ljude koji cijeli život dolaze na Pecaru i dio nje su već postali, oni koji žive za Široki. Krešo Kordić koji je ovdje zarađivao plaću provocira i kaže “idemo napuniti Pecaru” i slične gluposti, licemjer koji je nakon poraza 3:2 u derbiju u Mostaru sa njihovim navijačima slavio i opijao se, a ovdje je plaća bila redovna i jaka. Nemojte dopustiti sramotu, barem jednom u povijesti kluba koji je navršio 70 godina postojanja poštujte mišljenje ljudi i pokažite da ste naši i da imate obraza. Čujte naše mišljenje i postupite ispravno. Mi smo protiv!!

• Kao navijač Zrinjskog drago bi mi bilo da Široki ne dopusti igranje Zrinjskom na Pecari, ali ista stranka upravlja s oba kluba. Zbog te stranke vrijednost gube i naše titule i vaš stadion. Čemu nam titule kad nemamo gdje igrati. Čemu vama stadion kad vam na njemu igraju rivali? Nemojte me pogrešno shvatiti…