Planinić i Šutalo nisu mogli sami protiv Zvezde

Široki je doživio sedmi poraz ove sezone. U Beogradu je imao premalo dobrih razdoblja u igri i premalo raspoloženih igrača. Darko Planinić i Marko Šutalo nisu se sami mogli nositi s momčadi Crvene Zvezde, koja je imala veću igračku širinu i kvalitetu. Širokobriježani su prvo slobodno bacanje imali, zanimljivo je tek u 36. minuti.

Crvena zvezda – Široki 69:57 (20:15, 33:30, 52:44, 69:57)

ABA liga, 11. kolo.

Beograd, dvorana “Pionir”, 6.500 gledatelja.

CRVENA ZVEZDA DIVA: Cvetković 2, Brown 12, Subotić 9, Rakočević 2, Mitrović, Lazić 3, Simonović, Savović 11 (6 skokova), Katić 7, Radivojević 7, Nelson 6, Scott 10 (6 skokova). Trener: Vlada Vukoičić

ŠIROKI WWIN: Šutalo 18 (4 skoka), Babić, Planinić 22 (9 skokova), Ramljak 2, Naletilić 8 (5 asistencija), Bilinovac , Peršić 5, Bošnjak, Šakić, Barać, Vragović, Rikić 2. Trener: Ivan Velić

Skokovi: 34 – 26

Asistencije: 16 – 14

Osvojene lopte: 10 – 3

Izgubljene lopte: 11 – 15

Osobne pogreške: 16 – 19

Prva četvrtina prošla je u dominaciji domaćina. Široki je imao pet izgubljenih lopti, što su igrači Zvezde koristili, dok je na drugoj strani gost bio bez šuta, a poene su postizali samo trojica igrača. Da u uvodu utakmice nije bio raspoložen Marko Šutalo domaćin bi imao i veću prednost. Kod Zvezde je prvih deset minuta najbolje odigrao Raško Katić.

Visokim pritiskom igrača na vanjsku liniju Širokog Zvezda je primorala goste na nove pogreške pa je u 14. minuti Elton Brown poentirao za 29:15. U tom trenutku gosti su imali samo tri skoka nasuprot Zvezdinih 11. Tek kad su podignuli ritam u obrani do izražaja je došla dominacija Darka Planinića u reketu. Sjajnom napadačkom serijom od osam poena centar gostiju je poluvrijeme zaključio rezultatom 33:30.

Nastavak utakmice dalekometnim šutevima otvorili su Marko Šutalo i Michael Scott. Široki je imao tri izjednačenja, 33:33, 36:36 i 41:41. No, u 25. minuti Planinić je napravio treći prekršaj i zakratko napustio parket, što je Amerikanac Brown iskoristio za novo dobro razdoblje domaćina. U zadnju četvrtinu Zvezda je otišla s prednošću 53:44.

Planinićevo izbivanje s parketa Zvezda je iskoristila i početkom zadnje četvrtine i otišla na 12 poena prednosti. Međutim, povratak najboljeg igrača Širokog na parket opet je promijenio sliku na terenu i gosti su se počeli vraćati u igru. U 36. minuti Široki je izveo tek prvo slobodno bacanje na utakmici. Susret je odlučen praktično u 37. minuti kad je Scott pogodio tricu za 65:51.

Široki je imao dosta problema u organizaciji igre jer Karlo Vragović zbog ozlijede nije nastupio a Josip Naletilić i Josip Bilinovac nisu se znali nositi sa agresivnim braničima Zvezde. Standardno najbolji u Širokom bili su Planinić i Šutalo, dok je kod Zvezde osim Amerikanaca prednjačio i potencijalni reprezentativac BiH Boris Savović.