“Petarda” Graca protiv Dobrog Sela, Dobrkovići na šesterce pobijedili Gruđane

Prvaci Širokog Brijega i Posušja, ekipe Dobrkovića i Graca, finalisti su ovogodišnjeg izdanja Lige Hercegovine u malom nogometu. Možemo reći finale kakvo je širokobriješka publika priželjkivala, jer naravno njihove simpatije su ponajprije na strani njihovog prvaka Dobrkovića, dok su od ekipa iz drugih općina nekako najviše bili naklonjeni ekipi Graca.

Prvaci Posušja su nakon četvrtfinalne pobjede 3:1 protiv prvaka Ljubuškog na još ljepši način odradili polufinalnu zadaću i susret s Dobrim Selom, prvakom Čitluka. Gradac je na poluvremenu vodio 2:0, pa su Čitlučani u nastavku pokušali zaigrati s vratarom igračem, no tek su onda “stradali” i na kraju izgubili s uvjerljivih 5:0.

Uistinu dojmljiv nastup Graca, dok su Dobrkovići znatno teže eliminirali Grude Centar, no to je i bilo za očekivati, jer su i Gruđani odlično posložena ekipa, godinama na okupu i već godinama neprikosnoveni u lokalnoj općinskoj ligi.

Susret je u regularnih 40 minuta završio bez pogodaka, iako je bilo prilika na obje strane, no vratari su vrhunski odrađivali svoju zadaću, pa se pobjednika odlučivalo kroz izvođenje šesteraca. Više sreće su imali Dobrkovići i na kraju slavili pobjedu 4:3 kojom su izborili finale protiv Graca koje nas očekuje ovog petka od 21.30 na igralištu Osnovne škole u Klancu, dok će Dobro Selo i Grude Centar od 20.30 sati igrati susret za 3. mjesto.