Petar Bandić odlučio juniorski derbi Širokoga Brijega i Zrinjskoga, kadeti remizirali

U sklopu 30. kola Omladinske Premijerlige BiH snage su odmjerili juniori i kadeti Širokoga Brijega i Zrinjskoga, a pred kojih 50 gledatelja na igralištu SC “Musa-Karačić” na Mostarskom blatu nešto uspješnije bile su mlade nade mostarskoga premijerligaša ostvarivši 2:0 pobjedu u juniorskoj konkurenciji, dok je utakmica kadeta završila s neodlučenih 1:1.

Prvi su na teren izašli kadeti Širokoga Brijega i Zrinjskoga. Domaćini su došli u vodstvo pogotkom Mihaela Vidovića u 35. minuti susreta, da bi bod gostima iz Mostara donio Leonardo Domgjonaj u 61. minuti.

Inače, u kadetskoj konkurenciji nastavlja se velika utrka za prvaka između Željezničara i Sarajeva. Željo je vodeći sa 72 boda, dok drugoplasirano Sarajevo ima 68, ali uz dvije utakmice manje. Zrinjski je treći s 55 bodova i utakmicom manje, a slijede Sloboda s 53 boda i utakmicom manje, te Široki Brijeg s 51 bodom i utakmicom manje. Željezničar je u ovom kolu slavio domaću 3:1 pobjedu protiv Čelika, Sarajevo je sa 3:0 bilo bolje od Mladosti, a najuvjerljivija bila je Sloboda deklasiravši Radnika sa 6:0.

U kadetskoj konkurenciji traje velika utrka za prvaka

Juniori Zrinjskoga ostvarili su pobjedu nad Širokim Brijegom od 2:0, a do pobjede “Plemići” dolaze u drugom poluvremenu, kada dva puta mrežu Martina Zlomislića pogađa raspoloženi Petar Bandić, u 48. i 66. minuti susreta.

Ovim porazom širokobriješki juniori ispali su iz borbe za prvaka, jer Željezničar ima 10 bodova više (76-66), istina i utakmicu više, dok je Zrinjski peti s 59 bodova, te također utakmicom manje, budući da su se između Širokoga Brijega i njih smjestili Sloboda na trećem mjestu sa 65 bodova i utakmicom manje, te Sarajevo na četvrtom mjestu sa 62 boda i dvije utakmice manje.

Porazom od Zrinjskoga širokobriješki juniori ispali su iz borbe za prvaka.

Vodeći Željezničar je s minimalnih 1:0 bio bolji od Čelika, Sloboda je igrala bez zgoditaka s Radnikom, dok je Sarajevo u juniorskoj konkurenciji s uvjerljivih 4:0 porazilo Mladost.

U narednom 31. kolu Omladinske Premijerlige BiH kadeti i juniori Širokoga Brijega gostuju kod Radnika u Bijeljini, dok će igrači Zrinjskoga dočekati vršnjake jajačkoga Metalleghea.

KADETI

Široki Brijeg – Zrinjski 1:1

ŠIROKI BRIJEG – Igralište SC-a “Musa – Karačić”. Gledatelja: 50. Sudac: Goran Paradžik (Ljubuški). Igrali: Široki Brijeg – Zrinjski 1:1 (1:0). Strijelci: 1:0 Vidović (35), 1:1 Domgjonaj (61). Žuti kartoni: Musa (Široki Brijeg), Radoš, Kordić (Zrinjski).

ŠIROKI BRIJEG: Matej Perković, Toni Anić, Luka Brkić, Lovro Musa, Kristijan Markota, Mihael Vidović (od 80. Stanko Ćeškić), Luka Bilać, Ante Markota, Mario Mandić (od 3. Mario Zovko), Stanko Marić, Kristijan Medić.

ZRINJSKI: Vojin Savić, Renato Perić (od 41. Kristijan Stanić), Gabrijel Čoko, Josip radoš (od 41. Vinko Beljo), Ivor Krešić, Blago Bubalo (od 47. Bruno Cigeli), Lovro Kordić, Marin Milićević (od 76. Blaž Bošković), Leonardo Domgjonaj, Mateo Božić, Luka Cvitanović (od 54. Toni Šunjić).

JUNIORI

Široki Brijeg – Zrinjski 0:2

ŠIROKI BRIJEG – Igralište SC-a “Musa – Karačić”. Gledatelja: 50. Sudac: Antoni Bandić (Grude). Igrali: Široki Brijeg – Zrinjski 0:2 (0:0). Strijelac: 0:1 Bandić (48), 0:2 Bandić (66). Žuti kartoni: Vukoja (Široki Brijeg), Hajdarević (Zrinjski).

ŠIROKI BRIJEG: Martin Zlomislić, Mario Bajo, Filip Leko (od 52. Tomislav Grbešić), Josip Marčinko, Toni Dedić, Karlo Buhač (od 86. Kristijan Dadić), Josip Bešlić, Domagoj Marušić (od 64. Roberto Ćosić), Stipe Jurić, Slaven Dumančić (od 59. Luka Knežević), Bože Vukoja.

ZRINJSKI: Bruno Šutalo, Ivan Šetka, Ivan Bošnjak, Igor Savić, Ante Ljubić (od 73. Nikola Šunjić), Marko Džida, Teo Rozić (od 68. Srđan Vulić), Franjo Bubalo, Petar Bandić (od 88. Luka Kožul), Marijan Ćavar, Nermin Hajdarević (od 86. Vinko Kalfić).