Peta pobjeda u nizu: Široki lagano protiv Mladosti

Novu pobjedu u Prvenstvu BiH HKK Široki ostvario je svladavši na domaćem parketu KK Mladost rezultatom 93:74.

Ovo je šesta pobjedu ukupno, a peta u nizu Širokobriježana u ovoj sezoni.

Mladost je na početku utakmice pružila određeni otpor Širokobriježanima, ali domaćini su pred kraj prve četvrtine pojačali ritam i ponovno prikazali odličnu igru. Široki je lako uspostavio vodstvo i prva četvrtina završila je rezultatom 24:11.

Pred kraj prve četvrtine nakon jednog zakucavanja činilo se kako se ozbiljnije ozlijedio Ivan Karačić koji je morao napustiti teren, ali Karačić se ubrzo vratio i odigrao pola druge četvrtine.

Nakon jednog zakucavanja činilo se kako se ozbiljnije ozlijedio Ivan Karačić, ali on se vratio na teren

Drugu četvrtinu gosti su otvorili odlučnije pokušavajući smanjiti zaostatak te su došli do minus osam, no mlada momčad Širokog nastavila je u svom tempu i do poluvremena je prednost narasla na 20 razlike (46:26).

Ni u nastavku utakmice nije bilo većih uzbuđenja i bilo je jasno da domaći uvjerljivo idu do nove pobjede.Treća četvrtina otišla je u korist Širokog rezultatom 68:47, a posljednju četvrtinu domaćini su lagano priveli kraju.

U redovima Širokog istaknuli su se Dario Drežnjak s 18 poena, Goran Filipović sa 16 poena i 10 asistencija, Markus Lončar s 14 poena i devet skokova, a kod gostiju najefikasniji bio je Gojko Sudžum s 24 poena.