Pašalić s dva gola srušio blijedi Dinamo!

U devetom kolu MAXtv prve lige Hajduk je na Poljudu, pred više od 25 tisuća gledatelja, svladao Dinamo 2:0, a oba gola zabio je Mario Pašalić

Najveća utakmica u hrvatskom klupskom nogometu pripala je Hajduku. ‘Bili’ su napokon dočekali trijumf protiv velikog rivala na Poljudu, jer ga nisu svladali od listopada 2009. Srušena je i jedna tradicija, bio je to prvi Ivankovićev poraz u derbiju na splitskom stadionu. Vodeći Dinamo je zasluženo pao! Nije to bilo pravo izdanje ‘modrih’, a borbeni domaćin uzeo je ponuđeno te se približio na bod zaostatka na prvenstvenoj ljestvici.

U prvom poluvremenu nije se umiralo u nogometnoj ljepoti. Iako su obje momčadi na papiru bile u izrazito ofenzivnim formacijama, igrači su bili disciplinirani i previše oprezni. Nitko nije želio preuzeti određeni rizik.

Hajduk – Dinamo 1:0, prvi gol Pašalića

Hajduk u prvih 45 minuta nije ozbiljnije ni zaprijetio, dok je Dinamo u 12. minuti imao jedan pokušaj Beqiraja sa sedam–osam metara, koji je završio preko grede te u 35. minuti Pamićev udarac u padu iz blizine, koji je otišao ravno u ruke Kalinića.

Zato je nastavak počeo golom. I to kakvim. Bukva je u 49. minuti izveo korner, lopta se šetala po Dinamovu petercu, a zatim se majstorski snašao Pašalić te je petom poslao u mrežu.

Hajduk – Dinamo 2:0, drugi gol Pašalića

Nakon toga se na terenu pojavila nervoza, igrači su snagu trošili u verbalnim okršajima. I tako sve do 69. kada je pao i drugi pogodak.

Bukva je izveo korner, a strijelac glavom opet je bio mladi Pašalić, neosporni junak Hajduka.

U posljednjih 15 minuta probudio se i Dinamo, Kalinić je teškom mukom zaustavio udarac Fernandesa, a nešto kasnije usamljeni Čop je sa sedam metara škaricama pucao preko grede. Premalo da bi izbjegao poraz na Poljudu.